U vozů jako je Rolls-Royce je vždy poměrně těžké přijít s nějakou limitovanou edicí. Právě takhle auta jsou tak skvělá sama o sobě, že přidávat jim něco, co z nich bude dělat ještě něco speciálnějšího, je prakticky nesmysl. I tak je ale britská automobilka pověstná tím, že svým modelům často limitované edice dopřává. Naposledy to bylo 4. července, kdy v rámci oslav Dne nezávislosti představila edici Rolls-Royce Wraith s názvem St. James.

Půjde o edici určenou pro americký trh, která oslavuje jeden z nejoblíbenějších tamějších svátků. Jediným rozdílem oproti „běžnému“ Wraithu je jen použití barev a materiálů. Tento konkrétní kousek nese na karoserii krásnou červenou barvu, kterou doplňují 5 paprsková kola a speciálně použitá kůže v interiéru. Automobilka zaručuje, že stejná kombinace barev se neobjeví nikdy v žádném jiném voze, který kdy opustí brány továrny.

Jinak je v autě vše, jak ve správném Wraithu má být. Pod velkou kapotou se ukrývá obrovský dvakrát přeplňovaný motor V12 o objemu 6.6 litru, která auto vážící pár tun dokáže rozhýbat silou 630 koní s točivým momentem 800 Nm. A i když jsou takové údaje u takového auta naprosto irelevantní, vězte, že z 0 na 100 km/h se dokáže dostat za pouhých 4.6 sekundy. Ale mezi námi, kdo by s takovým majestátem na kolech trhal asfalt na světlech… :)

Leave a Reply