Renault si pro 50 svých zákazníků připravil speciální limitovanou edici pracovního modelu Traffic. Tedy pracovního až do doby než z něj udělali tuhle speciální edici jménem Renault Trafic Formula Edition.

Podle názvu by se dalo čekat, že se do auta nastěhovalo nějaké brutální pohonné ústrojí, ale není tomu tak. Renault Trafic Formula Edition má pod kapotou dvakrát přeplňovanou jednašestku s výkonem 140 koní. To má do formule opravdu daleko… V Renaultu se zaměřili na vzhled, i ten je ale hodně decentní. Nová jsou 17 palcová černě lakovaná kola, mimochodem vážně vydařená, karoserie dostala červeno modré polepy, na prahy putovaly nášlapy, kolem předních mlhovek hliníkový dekor a pod přední nárazník decentní lízátko. Přepracovaná byla také maska chladiče. Změn se dočkala také kabina vozu, kam putovala jiná přední i zadní kůží a Alcantarou čalouněná a sportovně laděná sedadla. Nechybí kontrastní prošívání či barevné části ladící s barvou polepů.

Cena téhle dodávky bude 29 300 EUR, tedy v přepočtu necelých 800 tisíc korun, a oficiálně se bude prodávat pouze v Nizozemí.

http://www.carscoops.com/2015/08/renault-trafic-gets-sporty-formula.html