Speciální edice MINI for Colours by Luca Stradivari

Známý italský architekt a designér Luca Stradivari se vztahem k České republice navrhl speciální barevné provedení 5dveřového MINI. To bude mít premiéru v Pop-Up showroomu MINI na multikulturním hudebním festivalu Colours of Ostrava, který právě v Ostravě probíhá. Automobil je vyroben pouze v jediném exempláři a je určen do aukce, jenž je naplánována na září. Její výtěžek podpoří mladého hudebně nadaného člověka. Vyvolávací cena festivalového MINI je stanovena na 600 tisíc Kč.

„Naše firma dlouhodobě podporuje různé dobročinné projekty – letos konkrétně to budou prostřednictvím Nadačního fondu Kateřiny Sokolové AutTalk rodiny s autistickými dětmi. V tomto projektu jsme se rozhodli finančně podpořit mladého talentovaného hudebníka či hudebnici. Zatím sice ještě není jednoznačně rozhodnuto, komu nakonec bude výtěžek z aukce našeho speciálního festivalového MINI věnován, už nyní ale mohu prozradit, že nám při výběru po odborné stránce významně napomáhá houslový virtuos Václav Hudeček,“ říká majitel skupiny CarTec Group Karel Kadlec, který s tímto nápadem přišel

„Moc děkujeme všem, kteří se do projektu zapojili a nějakým způsobem ho podpořili. Především děkuji slavnému italskému designérovi Lucovi Stradivarimu, což je mimochodem prapravnuk slavného italského houslaře Antonia Stradivariho, který pro nás naše MINI tak nádherně ozdobil. Navíc zcela bez nároku na jakýkoli honorář! Sám je prezidentem nadace podporující právě sociálně slabé hudební talenty. Bylo nám velkou ctí s ním spolupracovat,“ dodává Kadlec.