Speciální edice Ferrari 458 Italia pro Čínu

Autor: Pavel Srp - 12. 4. 2012


Čínský trh je pro automobilky z celého světa v posledních letech jedním z nejdůležitějších a podle toho také vypadá jejich počínání. Rojí se akční či exkluzivní nabídky přímo pro tamější trh. Výjimkou není ani automobilka Ferrari, která představí speciální Ferrari 458 Italia k 20. výročí automobilky Ferrari v Číně. Bude vyrobenou pouhých 20 kusů a všechny poputují výhradně na čínský trh.

Toto Ferrari poznáte na první pohled. Celá úprava je inspirována tématem: „longma“, což je starý čínský idiom, který v překladu znamená: sílu a ducha legendárního dračího koně. Karoserii auta pokrývá nový speciální lak Marco Polo Red a speciální tradiční pruh na kapotě zavazadlového prostoru. Aby celek ladil, na auto poputovala nová kola ve zlatém odstínu. Stejnou barvu můžeme nalézt také ve spodní části dveří nebo na „křidýlkách“ v předním nárazníku.

Východní motivy i zlatá barva se přenášejí samozřejmě i do interiéru, kde inspirace „longma“ pokračuje, jehož znak se usídlil na opěrkách hlavy. Popis startovacího tlačítko byl také upraven a nyní na něm nalezneme popis ke startu nebo vypnutí motoru v čínském písmu. A abyste si svoji výjimečnost uvědomili ještě výrazněji, připomínat vám ji bude plaketa na středovém s číslem, který kousek z oněch dvaceti vlastníte.

Jak se speciální Ferrari vám líbí?

[nggallery id=654]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru