mercedes-e-AMG-S-brabus (7)

Smyslná elegance s pořádným výkonem. To je Mercedes-AMG E 63 S od Brabusu

Autor: Anina Russová - 12. 11. 2018


Mohlo by se zdát, že 612 koní a 850 Nm je už opravdu dostatečný výkon, ale BRABUS si myslí, že rozhodně není! Podíval se tedy na zoubek nejvýkonnějšímu Mercedes-Benzu třídy E.

Mercedes-AMG E 63 S je kus dokonale tvarovaného auta, kterému navíc rozhodně nechybí dostatek síly k tomu, aby ukázal zadní světla velké většině ostatních aut. Pod kapotou má čtyřlitrový motor V8 se dvěma turbodmychadly a pohání ho všechna čtyři kol systémem 4Matic+ s odpojitelnou přední nápravou.

Z výroby je tohle auto naladěno na výkon 450 kW/612 koní a točivý moment vrcholí 850 Nm. Asi se shodneme na tom, že tyhle hodnoty jsou dechberoucí a ani dnes je nemohou nabídnout ani některé supersporty. Zajímalo by nás, kolik odvahy musí mít ten, který si tohle auto nechá naladit u společnosti BRABUS.

Tihle tuneři se rozhodli použít větší turbodmychadla, pohrát si s motorem, upravili mapy řídící jednotky a také vyměnili výfukové potrubí. Výsledkem je 789 koní a rovných 1000 Nm točivého momentu. Tohle už je prostě bestie!

K tomu všemu úpravce přidal temný, matně zelený polep od Fostla Wrapping a několik lesklých černých doplňků z vlastní dílny. Nechybí ale ani pár detailů z karbonu nebo nový zadní difuzor. Hodně se nám líbí i černá kola s výraznou oranžovou linkou, pod kterými krásně vyniknou výrazně lakované brzdiče.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru