Je vážně neskutečné, co všechno se mezi námi  najde za lidi. Teď nebudu řešit týrání psů nebo jiných zvířat, i když jsme blízko. Dostalo se k nám video, na kterém je zachycen hrdý Rolls-Royce Phantom v tak zbídačeém stavu, že se tomu snad ani nechce věřit.

rolls-royce-phantom-video

Místo toho aby na chladiči hrdě nesl sošku Emily – Spirit of Ectasy – tahá s sebou totálně zničený podvozek, vyfouklou pneumatiku a kompletně zničený interiér. Celé tohle dílo se podařilo natočit v Americe, kde si takového Phantoma můžete pořídit na leasing. Zadlužíte se sice asi do konce života, ale Phantom je prostě Phantom. 🙂

Přesně to udělal jeden nadšenec do drahých aut, ale brzy se ukázalo, že splátky jsou pro něj větší sousto než čekal. Vyřešil to po svém a přestal platit. Leasingová společnost po něm peníze samozřejmě chtěla a když už prý majiteli bylo jasné, že o vůz přijde, rozhodl se, že si ho ještě pořádně užije. A vzal to opravdu od podlahy… Kromě vyřízeného podvozku a interiéru, je totálně zničená karoserie, která je hodně poškrábaná a plná ďůlků. Zničené jsou brzdy a v autě není benzín.

Je to neskutečné, protože za tři roky, kdy dotyčný neplatil a jen si užíval, najel v přepočtu 153 tisíc kilometrů. Podle popisu videa bude potřeba opravit motor, opravit a dodat chybějící díly podvozku, nová přední světla, nový lak karoserie, nové pneumatiky a nové brzdy…

Je mi z toho pohledu hodně smutno. Když si vybavím, jaké krásky jsme viděli na Rolls-Royce a Bentley srazu před pár dny, je tohle žalostný pohled. Ruce zlámat někomu, kdo nemá základní úctu k něčemu jako je auto. Navíc Rolls-Royce.