Oheň je dobrý sluha, ale zatraceně špatný pán. Své by o tom mohla vyprávět řada majitelů rozličných superaut rozličného data výroby, ale i stavu. Nemyslete si, požár neumí pohltit jen stará auta, u kterých se s nějakou, i závažnější, technickou závadou počítá. A taková závada pak může skončit právě ohněm.

Naposledy svět díky požáru přišel o jedno z pouhých 799 vyrobených kusů Ferrari F12tdf. Krásné auto, které pohání atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,3 litru s výkonem 780 koní, se dnes cení na zhruba 20 milionů korun. Jeho cena navíc stále stoupá a po incidentu, který se stal minulý týden v Německu, ceny zbylých kusů ještě stoupne.

Vše se prý odehrálo na dálnici kousek za Dierdorfem. Za jízdy se prý ozvala jakási rána a z auta, konkrétně z jeho jeho zadní části vyšlehly plameny. Posádka naštěstí stihla včas vystoupit a ještě zavolat hasiče. Ti, ačkoliv na místo vyrazili okamžitě, auto zachránit nezvládli.

Požár postupoval tak rychle, že z Ferrari zbylo jen ohořelé torzo, které nám nahání husí kůži. Víme, jsou to „jen“ plechy, ale stejně je to děsivá podívaná.