Smart Fortwo Brabus Urbanlava Edition: pekelník do města – foto + video

Autor: Jan Karlík - 26. 5. 2016


Tuningová společnost Brabus se už nějakou dobu nevěnuje pouze vozům Mercedes-Benz, do jejich působnosti mimo jiné spadají také městské nákupní tašky Smart. Jejich poslední počin nese název Urbanlava Edition a jedná se o stylovou úpravu modelu Fortwo. A to jak zvenku, tak zevnitř.

Potenciální zákazníky má zaujmout nejen svým exteriérem, ale také poměrně vtipnou reklamní kampaní. Ale to se podívejte sami… Karoserie Smartu Urbanlava je vyvedena výhradně v černé barvě, kterou doplňují prvky v červené, modré, zelené nebo fialové barvě, záleží na vás. Nový je také přední spoiler, nástavce prahů a difuzor na zádi. K dalším úpravám exteriéru patří ještě výraznější chromovaná koncovka výfuku a 16″ litá kola Brabus. Úpravce bohužel myslel také na podvozek, který dostal nové pružiny a tlumiče. Jízda tak bude o něco tvrdší a sníží se také světla výška o 10 mm.

V interiéru se barevné schéma použité na exteriéru Smartu opakuje. Černé čalounění sedadel a obložení palubní desky i dveří pak doplňují akcenty ve vybrané barvě. Smart Fortwo Brabus Urbanlava Edition vyjíždí v základu se solidní výbavou, nemusíte tak připlácet za vyhřívání sedaček a nebo pakety Cool a Media. K dispozici bude dvojice provedení. A to buď verze s pevnou střechou a nebo kabriolet. Přestože je Brabus znám svými stokoňovými monstry, u Smartu v tomto ohledu zůstalo vše při starém. Základním motorem pro tuto edici je tříválec o objemu jednoho litru a výkonu 71 koní (52 kW). Na přání můžete dostat také přeplňovaný tříválec o objemu 0,9 l s výkonem 90 koní (66 kW).

Upravený Smart edice Urbanlava vyjde na 17 990 €, tedy zhruba 490 000 Kč.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru