Slovensko od dnešního dne obnovuje policejní kontroly na hranicích

Autor: Radim Plachý - Zdroj: auto.pravda.sk - Zdroj: Polícia Slovenskej republiky - 24. 5. 2023


Od dnešního dne obnovuje Slovensko kontroly na svých hranicích, týká se to i těch s Českou republikou. Kontroly na hranicích zůstanou až do 8. června. Důvodem je mezinárodní bezpečnostní konference Globsec.

Od dnešního rána se na hranicích se Slovenskem obnovují kontroly. Týká se to všech hranic (s Českou republikou, Rakouskem, Maďarskem i Polskem). Kontroly budou nejen na hraničních přechodech, ale i na letištích. „Pro zrychlení procesu hraniční kontroly doporučujeme všem osobám vstupujícím na naše území, aby měly svoje cestovní doklady připravené ke kontrolu. Občanům Slovenska a občanům EU postačuje občanský průkaz, obyvatelé jiných států musí mít cestovní pas, případně jiné doklady, které je opravňují k pobytu na území Slovenska,“ uvedlo slovenské ministerstva vnitra.

Kontroly na hranicích jsou z důvodu mezinárodní bezpečnostní konference Globsec, která se koná od 29. května do 31. května a zúčastní se jí významné politické a další osobnosti veřejného života z Evropy i z dalších zemí světa. Zavedením těchto dočasných kontrol se má na hranicích se Slovenskem vytvořit tzv. první filtr na zamezení vstupu osob, které by mohly ohrozit veřejný pořádek.

Průběh a intenzita kontrol se bude měnit a bude vycházet z aktuálních hrozeb. „Policejní sbor bude tato opatření vykonávat tak, aby docházelo pouze k minimálnímu vytváření kolon na vnitřních hranicích Slovenské republiky,“ slibuje slovenské ministerstvo dopravy. Policistům mohou na hranicích pomáhat také vojáci, kterých bylo vyčleněno 150.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru