skoda_enyaq_iV_60-policie-slovensko

Slovenská policie bude jezdit v elektrických škodovkách. Desítky už jich převzala

Autor: Radim Plachý - Zdroj: auto.pravda.sk - Foto: Škoda - 29. 7. 2023


Slovenská policie si před pár dny převzala první elektrické modely Škoda Enyaq iV 60. Je to další krok v elektrifikaci tamní bezpečnostní složky po nedávném nákupu plug-in hybridních SUV Toyota RAV4.

Slovenské Ministerstvo vnitra si objednalo celkem 84 elektromobilů Škoda Enyaq iV, které budou dodány v nejbližší době. Všechny Enyaqy jsou ve verzi 60 (tedy s 62kWh baterií) se 132 kW a ve výbavě Loft. Dojezd je podle homologace WLTP od 375 do 397 kilometrů. Všechny modely jsou také vybaveny tepelným čerpadlem, které zvyšuje efektivitu využití elektrické energie v zimě, což bude mít pozitivní vliv nejen na komfort posádky, ale zejména na samotný elektrický dojezd. Topení totiž v zimě výrazně snižuje dojezd.

Přečtěte si také:  Čtyři nabouraná auta, sražený motorkář a škoda za čtvrt milionu. Tak dopadla honička dvou mladých řidičů v BMW po Brně

Všechna auta také dostala metalický lak, mají prodlouženou záruku a předplacený servis. Nechybí jim ani originální kola se zimními pneumatikami či hasicí přístroj.

Prvních 24 elektrických škodovek už si slovenská policie převzala, další by měly následovat koncem srpna a v září.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *