Šlapací imitace Ferarri – video

Autor: Anina Russová - 15. 5. 2012


Rakouský umělěc Johannes Langeder má zjevně smysl pro humor. Jak jinak si vysvětlit jeho poslední nápad. :) Veřejnosti představil nový projekt s názvem Fahrradi Farfalla FFX, který jistě udělá radost všem milovníkům supersportů, kteří zároveň holdují zdravému životnímu stylu.

Pod poměrně povedenou karoserií inspirovanou Ferarri FXX se totiž ukrývá šlapací pohon. Ne, to není vtip! Johannes to myslí vážně. Je sice pravda, že „řidič“ nejspíš nevyvine dostatečnou rychlost, aby na silnici nepřekážel, ale jako oživení na cyklostezkách, je to příjemné zpestření. Nicméně pokud se najde odvážlivec, který tuto šlapací imitaci Ferarri vytáhne na silnici, nemusí se obávat, že by ho někdo přehlédl, neboť celé „auto“ je ověšeno dvěma stovkami světelných diod.

A ještě musím upozornit na malý žert v názvu. „Fahrrad“ v němčině znamená kolo a „farfalla“ je italsky motýl. Kolo je jasné, ale proč motýl? Johannes se inspiroval otevíráním dveří slavného Mercedesu 300SL Gullwing. A protože se u Fahrradi dají otevřít bez problému i za jízdy, tak s trochou fantazie můžete mávat „křídly“… :)

Tak nějak mi to stále přijde více úsměvné, než reálné. Ale když je dost času, fantazie a peněz mohou vzniknout i takové šílenosti. :)

-AR-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru