Milovníci aut na celém světě jsou stejní, ale přesto se dělí na dvě skupiny. Jedna fanaticky zbožňuje a propaguje tu „svou“ oblíbenou značku a ta druhá neřeší značku a miluje všechna dobrá auta. Mezi ty druhé se jistě řadí třeba Chris Harris, který nám všem nedávno ukazoval, jak že se vlastně má driftovat. Tenhle pán ale začínal tak, že si od známých půjčoval skvělá auta a o těch psal a točil svoje první videa.

Stejným způsobem začíná spousta budoucích motoristických novinářů, kterým jistě časem bude i Nick Murray. Tenhle kluk auta miluje a jeho posledním úlovkem je skvostné BMW E24 635CSi z roku 1986, které vlastmí jeho dobrý kamarád. Ten mu ho také půjčil na takový malý test. Nečekejte super kameru ani skvělý střih, ale práci dělanou s láskou k dnes už jedinečnému autu.

BMW řady 6 se nesmazatelně zapsalo do historie automobilky nejen vzhledem, ale také výbavou a skvělými motorizacemi. Tahle konkrétní je jednou z těch lépe motorizovaných i vybavených. Nechybí tu ani malý palubní počítač, který prozradí vše potřebné: informace o spotřebě paliva, venkovní teplotě nebo průměrné rychlosti. Navíc po tolika letech je vše funkční. Samozřejmě krom informací měli řidič i spolujezdec zaručeno pohodlí, díky sedačkám nastavitelným v 8 variantách.

Tuhle krásku pohání skvělý motor s označením M30B34, který byl součástí rodiny M a jde o jeden z nejlepších motorů 20. století. Pod tímhle kódem motoru se ukrývá řadový šestiválec o objemu 3.5 litru. V Evropě se tenhle kousek mohl pochlubit výkonem 218 koní, kdežto v Americe měl kvůli přísným emisním normám pouhých 185 koní.

Podívejte se na video milovníka aut, z jehož hlasu je cítit taková dávka nadšení, že z něj prostě budete mít dobrou náladu. I když je video v angličtině, nebojte se. Přesně pochopíte o čem je řeč. 🙂

Comments are closed.