V pondělí 30. května došlo k předání skupiny elektrických automobilů a skútrů BMW prezidentem a výkonným ředitelem BMW Italia Sergiem Solerem jeho excelenci arcibiskupovi Rinu Fisichellovi, předsedovi Papežské rady pro novou evangelizaci.

Předána byla dvojice elektrických vozů BMW i3 a dvojice skútrů BMW C evolution s logem a mottem letošního Svatého roku milosrdenství. Automobily a motocykly využívá Papežská rada státu Vatikán od 8. prosince 2015, kdy oficiálně začal Svatý rok milosrdenství, k transportu hostů, úředníků, diplomatických delegací či poutníků s menšími zdravotními omezeními, která nevyžadují speciálně upravená vozidla. Všechny čtyři dopravní prostředky budou k dispozici až do konce Svatého roku milosrdenství 20. listopadu 2016.

Sergio Solero při předávání vozidel řekl: „BMW je s vozy BMW i a BMW iPerformance vedoucí společností ve vývoji konceptů pro budoucnost dopravy. Jsme velmi hrdí na to, že jsme dnes mohli oficiálně předat naše nejpokrokovější produkty k užívání Papežské radě státu Vatikán v rámci Svatého roku milosrdenství.“

Arcibiskup Rino Fisichella současně osobně poděkoval prezidentu Solerovi a sdělil, že je vděčný za štědrou podporu při řešení organizačních otázek souvisejících se Svatým rokem milosrdenství. Pomoc ocení především poutníci s menšími zdravotními handicapy, kteří budou moci zdarma využívat elektřinou poháněné dopravní prostředky.

BMW i3 mělo premiéru v roce 2013 a je prvním sériovým čistě elektrickým vozem BMW Group. Tento vůz odstartoval novou éru elektrického cestování a je současně ukázkou atraktivního řešení výzev spojených s individuální dopravou v městských aglomeracích nejen z pohledu současnosti, ale především budoucnosti. BMW i3 je prvním prémiovým vozem na světě, který byl od základu navržen a vyvinut pro čistě elektrický pohon bez lokálních emisí. Automobil s promyšlenou koncepcí, prémiovou kvalitou a inovativní výbavou je ukázkou odpovědnosti k životnímu prostředí a současně řešením pro spojení trvalé udržitelnosti a radosti z jízdy. Kromě tohoto vozu BMW představuje plug-in hybridní modely iPerformance, které pokryjí segmenty od městských vozů až po luxusní limuzíny.

Elektřinou poháněný maxi-skútr BMW C evolution stanovuje nové standardy a vyznačuje se mimořádnou přizpůsobivostí. Jeho vysokonapěťový akumulátor s kapacitou 8 kWh zaručuje dojezd až 100 km.