Jakkoliv se jistě všechny automobilky snaží, aby jejich auta byla na trh uváděna v pořádku a bez jakéhokoliv technického problému, čas od času se to prostě nepovede. A není se co divit. V tom množství aut, jaké automobilky produkují, se chyba čas od času statisticky objevit prostě musí. A teď jednu řeší i mladoboleslavská Škoda u modelu Superb druhé generace.

Podle webu svolavacky.cz, který se tomuto tématu věnuje, svolává škodovka na 92 562 Superbů druhé generace kvůli možné závadě na funkci předních blinkrů. Mělo by jít o auta vyrobená mezi lety 2013 a 2015, přičemž problém je v chybné konfiguraci Body-Control-Modulu (BCM). Může se stát, že přední LED směrovky budou mít poruchu, ale systém ji nezaznamená a tedy ji ani neukáže na palubní desce řidiči. Ten si tedy může myslet, že blinkry používá, ale realita bude jiná.

Test ojetiny Škoda Superb 3,6 FSI V6 DSG 4×4 (2013)

Oprava bude provedena samozřejmě zdarma, kdy se v servisu jen nastaví nový diagnostický software a následně bude aktualizován software řídicí jednotky BCM. Pro německý tisk škodovka uvedla, že neeviduje jakékoliv nehody z důvodu této závady a oficiální svolávání nezačne dříve než v druhé polovině ledna. Pokud ale zjistíte, že systém neukazuje žádnou závadu blinkrů a ty přesto nefungují, obraťte se na nejbližší autorizovaný servis, kde bude vše vyřešeno. Pomoci vám tam může i interní kód svolávací akce, který je 97DR.