tovarna-SKODA_ENYAQ_iV-zahajeni-vyroby-2

Koronavirus a očkování se v posledních dnech skloňuje snad úplně na všech stranách. Pokud patříte mezi ty, kteří netrpělivě čekají na vakcínu, pak máte dvě možnosti. Jednou je prostě čekat, a zatím to vypadá, že to vyčkávání bude velmi dlouhé, nebo jít pracovat pro automobilku Škoda.

Přečtěte si také:  Nová Škoda Karoq se představí 30. listopadu

Jak informoval web aktualne.cz, mladoboleslavská automobilka se totiž rozhodla, že udělá maximum pro to, aby všechny své zaměstnance – jak ty agenturní, tak i ty kmenové – naočkovala proti koronaviru. Vzhledem k tomu, že jde o tisíce lidí, musí automobilka připravit strategický plán očkování a pokud můžeme soudit, je na tom v plánování rozhodně lépe než náš stát. V tuto chvíli je jisté, že už je domluven vznik 15 speciálních očkovacích center, která pokryjí zaměstnance v Mladé Boleslavi, Kvasinách, ale i ve Vrchlabí.

Ačkoliv má automobilka vlastní lékaře, dostatek jehel i speciálních stříkaček, problém může mít se získáním vakcíny. Tu má totiž možnost koupit jen Ministerstvo zdravotnictví a nikdo jiný. Automobilka už proto ministerstvu zaslala zprávu, která se týká možného nezájmu ze strany skupin, které mají být očkovány v první fázi, tedy senioři a zdravotníci, je připravena volné vakcíny ihned odkoupit a použít pro své zaměstnance.

Průzkum potvrdil zájem

Škoda si v uplynulých týdnech nechala mezi svými zaměstnanci zpracovat průzkum, který měl zjistit, jestli by o takový bonus, pokud by se tomu tak dalo říci, měli vůbec zájem. Z průzkumu vyplynulo, že více než polovina zaměstnanců je pro.

Automobilka potvrdila, že očkování by bylo pro všechny zájemce zcela zdarma a pro ty, kteří se nechají očkovat, má Škoda připraven speciální elektronický očkovací průkaz. Kromě toho také očkované zaměstnance čeká řada výhod v podobě bonusů či slev na produkty a služby.

Počet nakažených v automobilce roste

Podle aktuálního vydání magazínu Škodovácký odborář v uplynulých dnech výrazně stoupl počet pozitivně testovaných zaměstnanců. Proto automobilka prodlužuje zákaz kouření na svých pracovištích a důrazně upozorňuje zaměstnance i návštěvníky všech svých závodů a kancelářím že je nezbytné dodržovat přísná hygienická pravidla.

Přečtěte si také:  Škoda Enyaq iV prošla losím testem. Moc dobře si ale nevedla

Po návratu z vánoční dovolené bude ve výrobních závodech probíhat namátkové měření teploty a v plánu je také přesunutí co možná největšího počtu zaměstnanců přesunout na home office.