Škoda zvítězila v dalších anketách: „Image Report“ a „Best Cars 2014“

Autor: Pavel Srp - 19. 3. 2014


ŠKODA AUTO dále posiluje své mezinárodní renomé. Nejnovějším dokladem je vynikající úspěch české značky ve dvou důležitých anketách. V anketě ‚Image Report’ německého odborného časopisu Auto Zeitung byla ŠKODA zvolena nejlepší zahraniční automobilovou značkou v Německu. Automobilka navíc vyhrála v kategorii ‚Nejvýhodnější poměr ceny a nabízené hodnoty’ v mezinárodní anketě ‚Best Cars 2014’, pořádané nakladatelstvím Motor Presse Stuttgart.

„ŠKODA se na národní a mezinárodní úrovni úspěšně rozvinula,“ říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO Česká republika. „Značka ŠKODA je na celém světě synonymem vynikající kvality Made in Czech Republic. Se sedmi atraktivními modelovými řadami a zastoupením na více než 100 trzích jsme v mezinárodním měřítku etablování jako masový výrobce. Dokládají to výsledky aktuálních anket i naše stále rostoucí prodeje v tuzemsku i v zahraničí. V příštích letech chceme zvýšit celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně. Náš růstový kurz pokračuje. Do konce února 2014 jsme prodali více vozů než kdykoli předtím za první dva měsíce roku,“ dodává Luboš Vlček.

V anketě ‚Image Report’ německého odborného časopisu ‚Auto Zeitung’ získala ŠKODA nejvíce hlasů mezi všemi neněmeckými značkami a v celkovém hodnocení se umístila na šestém místě. Navíc automobilka zvítězila a kategorii ‚Poměr ceny a nabízené hodnoty’. Hodnoceno bylo celkem 45 automobilových značek, pro které hlasovalo zhruba 20 000 čtenářů. Špičkového hodnocení dosáhla ŠKODA v kategoriích ‚Variabilita vnitřního prostoru’, ‚Dobrá výbava’ a ‚Prostornost’. Ve 13 ze 20 hodnocených kategorií se značka umístila v první desítce. Anketa ‚Image Report’ se koná každoročně od roku 2003.

Špičkových výsledků dosáhla česká automobilka také v renomované anketě ‚Image Report 2013’. Ve 38. ročníku této soutěže, pořádné vydavatelstvím ‚Motor Presse Stuttgart’ zvítězila značka ŠKODA v celkovém hodnocení v kategorii ‚Nejvýhodnější poměr ceny a nabízené hodnoty’. V dalších 7 kategoriích se ŠKODA umístila vždy v první desítce mezi dalšími 33 konkurenty. Hlasovalo téměř 210.000 čtenářů různých mezinárodních odborných titulů, mimo jiné také z Číny. Vedle mezinárodního hodnocení vyhlašuje také každá země své národní vítěze. Vyhlášení vítězů českého národního kola proběhne dnes večer v Praze.

skoda-fabia-roomster-nove-logo-1

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru