Škoda Octavia Combi RS 2.0 TDI DSG

Škoda zavádí standardně 7letou záruku. Má to ale drobný háček

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carsales.com.au - Foto: Ondřej Lilling - 9. 9. 2022


Na nové automobily značky Škoda je standardně poskytována zákonná záruka v délce dvou let, ale je možné si připlatit za prodlouženou záruku až na 5 let. Škoda ovšem spustila standardní záruku až na 7 let a navíc bez omezení kilometrů.

Neomezená sedmiletá záruka bude platit zatím jen v Austrálii na vozidla, která byla dodána zákazníkům od 1. září. Zákazník se nemusí o nic starat, ale ani za nic připlácet, vše je již zahrnuto v ceně vozu. Hodnota prodloužené záruky je podle modelu od 1150 do 1670 dolarů. Šéf australského zastoupení značky Škoda Michael Irmer k prodloužení záruky říká: „Sedmiletá záruka kryje vše, výjimkou jsou pouze informační a zábavní systémy a startovací baterie.“

Sedmiletá záruka platí automaticky na nově zakoupené vozy, ale majitelé těch stávajících, které nejsou starší pěti let, si ji mohou přikoupit. V Austrálii totiž na vozy Škoda od roku 2017 platí standardní pětiletá záruka.

Škoda je pouze jednou z pěti značek, která v Austrálii nabízí sedmiletou záruku bez omezení kilometrů, dalšími jsou Kia, MG, GWM a Haval. Ostatní značky mají záruční doby na tři nebo pět let. O tom, zda by se něco měnilo na záručních podmínkách i v České republice, jsme se zeptali českého zastoupení automobilky Škoda, odkud jsme dostali odpověď, že nikoliv. „Pro jiné trhy toto opatření aktuálně Škoda Auto neplánuje,“ odpověděl tiskový mluvčí Pavel Jína.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru