ŠKODA AUTO rozšiřuje své aktivity v Číně a vozy nyní bude vyrábět i v jihočínském městě Ning-po, v dnes otevřeném závodě partnerské společnosti Shanghai Volkswagen. Z pásu zde bude sjíždět modernizovaný model ŠKODA Superb, v roce 2014 jej doplní nová ŠKODA Octavia.

„Otevření nového závodu v Ning-po má pro značku ŠKODA strategický význam,“ říká Prof. Dr. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO. „Náš odbyt v Číně chceme do budoucna zvýšit na více než půl milionu vozů ročně. Do poloviny roku 2014 rozšíříme lokální výrobu na šest modelů a k tomu potřebujeme další kapacity. Nový závod Ning-po se svým vysokým standardem kvality a ekologie k tomu významně přispěje.“

Výroba v závodě Ning-po bude provozována společně s dlouholetým partnerem Shanghai Volkswagen, krátce SVW, s nímž ŠKODA spolupracuje již od počátku svých výrobních aktivit v roce 2007. „SVW je pro společnost ŠKODA AUTO spolehlivým a kompetentním partnerem. Těší nás, že toto úspěšné partnerství nyní dále prohloubíme,“ dodává Prof. Vahland.

Ning-po leží zhruba 150 kilometrů jižně od města An-tching (v aglomeraci Šanghaje). Továrna s lisovnou, svařovnou, lakovnou a montáží má celkovou kapacitu 300 000 vozů ročně. Závod přitom stanovuje nová měřítka pro trvale udržitelnou výrobu, která efektivně nakládá se zdroji v Číně. V závodě Ning-po se například využívá zbytkové teplo z kondenzátorů pro ohřev vody. Díky optimalizované lince s roboty a pokrokovým laserovým technologiím se ve svařovně ušetří 25 procent energie. Lakovna spotřebuje o 90 procent méně vody a ročně bude emitovat o 15 000 tun CO2 méně v porovnání s dosud obvyklými technologiemi.

V současnosti vyrábí ŠKODA společně se Shanghai Volkswagen čtyři modely v čínských závodech An-tching a I-čeng: jedná se o modely ŠKODA Fabia Jing Rui, Rapid Xin Rui, Octavia Ming Rui a také o modernizovaný model Superb Supai v závodě Ning-po. V letošním roce bude navíc zahájena lokální výroba modelu Yeti, prodávaného v Číně pod místním názvem Ye Di. V roce 2014 přibude i nová Octavia a Rapid Spaceback.

Tisková zpráva/-PS-