Britské zastoupení Škody Auto si nechalo zpracovat průzkum, kolik toho najezdí rodiče se svými dětmi, když je vozí do škol, na kroužky nebo za zábavou. Zjistili, že nejčastěji takový rodič najede 2652 kilometrů ročně jen kvůli svým dětem. Pokud by si na tyto cesty děti vzaly taxi, vyšlo by to ročně na nějakých 12 500 liber, tedy asi 355 000 Kč!

Škoda se tedy ve Velké Británii rozhodla, že by si rodiče za tyto služby měli a mohli nechat zaplatit. Tedy, ne penězi samozřejmě. Aplikace s názvem ‘Škoda Parent Taxi App’ funguje tak, že monitoruje počet kilometrů, které rodiče se svými potomky ujedou. Pak stačí do aplikace nahrát všechny potřebné práce kolem bytu nebo domu jako úklid, mytí nádobí, vynášení koše na odpadky a další nejen u dětí nepříliš oblíbené činnosti a dáte jim “cenu”. V aplikaci pak rodiče nastaví, kolik každá činnost stojí kilometrů, a je hotovo.

Dítě tedy ví, že za odvoz na oslavu s kamarády bude muset třeba vyluxovat obývák a k tomu vyklidit myčku. Navíc je možné konečný seznam prací, které si dítko doslova vyjezdilo, snadno poslat do jeho chytrého telefonu. To kdyby snad chtělo tvrdit, že už si nepamatuje, co má dělat.