ŠKODA více než 20 let ve službách hokejového MS IIHF

Autor: Pavel Srp - 25. 4. 2012


Úctyhodnou vzdálenost, rovnající se 125násobnému objetí zeměkoule, ujely již vozy ŠKODA ve službách mistrovství světa v ledním hokeji IIHF. Celkový počet najetých kilometrů za posledních 20 let přesáhl pět milionů. žádná z nespočetných jízd pro činovníky a hosty MS přitom nemusela být přerušena pro technickou poruchu kteréhokoliv z automobilů ŠKODA. O to, aby bylo vše v pořádku, se stará profesionální výrobní i servisní logistika.

Ať v Kanadě, v Rusku či v kterékoli jiné z mnoha zemí, kde se v uplynulých 20 letech hrálo hokejové mistrovství světa, všude oficiální hlavní sponzor ŠKODA dělá vše pro to, aby činovníci a hosté MS vždy dorazili do svého cíle bezpečně, spolehlivě a komfortně. V několika případech přitom byly v dané pořadatelské zemi uvedeny na trh nové modely vozů ŠKODA. Aktuálně přichází do flotily oficiálních automobilů hokejového mistrovství světa IIHF zástupce vyšší střední třídy, ŠKODA Superb Combi.

V dostatečném předstihu před nasazením oficiálních automobilů je společně s importérem ŠKODA v dané zemi definována přesná specifikace potřebných 40 až 50 automobilů. Na jejím základě jsou pak v příslušném závodě automobily pro MS vyrobeny.

Při Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2012, konaném ve Finsku a ve Švédsku, bude v Helsinkách nasazeno 25 vozů ŠKODA Superb Combi ve výbavě „Ambition Business“. Dalších 20 aut ŠKODA Superb Combi ve výbavě „Elegance“ bude využito ve Stockholmu. Během MS 2012, které se poprvé hraje ve dvou zemích, budou automobily nasazené ve Švédsku přepraveny pro finálovou část MS lodí do Helsinek a po skončení MS se vrátí zpět do Švédska. Organizačním výborům MS v obou zemích byly první automobily pro dopravu osob i materálu poskytnuty již v srpnu 2011.

Žádná z cest, které oficiální automobily ŠKODA za posledních 20 let ve službách hokejových MS v celkové délce přes pět milionů km urazily, nemusela být pro technickou poruchu vozu ŠKODA přerušena. Přesto je ale zapotřebí se připravit na všechny eventuality, které mohou na trasách jízd pro jednotlivá MS, jejichž celková délka dosahuje v průměru 250.000 km, nastat. Importér ŠKODA v dané zemi proto během turnaje podporuje flotilu oficiálních automobilů nepřetržitým servisem. Pro případ nehody je připraven se o automobil postarat a podle potřeby poskytnout náhradní vůz.

Personál, který má oficiální auta ŠKODA při hokejovém MS IIHF na starosti, vždy projde rozsáhlým školením včetně podrobností o daném typu automobilu. „Řidičky a řidiči při MS jsou důležitými vyslanci značky ŠKODA“, vysvětluje ürgen Stackmann, člen představenstva firmy ŠKODA, zodpovědný za oblast prodeje a marketingu, a pokračuje: „Proto báme na to, aby se s našimi automobily důkladně seznámili, dobře se v nich cítili a byli také schopni podat kompetentní informace. Dobrý dojem o našich autech, který se tak šíří, je konec konců pro značku ŠKODA nejlepší reklamou.“

[nggallery id=726]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru