ŠKODA v Rusku roste

Autor: Pavel Srp - 19. 2. 2012


Vedle výroby vozů ŠKODA v ruském závodě v Kaluze se v současné době rozjíždí výroba dalších modelů značky ŠKODA v ruské partnerské automobilce GAZ v Nižním Novgorodu. „V Ruské federaci vidíme pro značku ŠKODA velký růstový potenciál, proto na tomto klíčovém trhu potřebujeme další výrobní kapacity“, vysvětluje Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti ŠKODA, u příležitosti slavnostního otevření nového tréninkového centra v ruské partnerské automobilce GAZ.

Už během prvního měsíce automobilce ŠKODA meziročně vzrostly prodeje v Rusku o 42 %, tedy dvojnásobně rychleji než celkový trh osobních automobilů. V souvislosti s globální Růstovou strategií 2018 proto ŠKODA i v Rusku potřebuje další výrobní kapacity. Cílem Růstové strategie ŠKODA je do roku 2018 na celém světě prodat minimálně 1,5 milionu vozů ročně. Už v roce 2011 dosáhla česká automobilka s 879.200 prodanými vozy nárůstu o 15,3 procenta oproti uplynulému roku a vytvořila tak nový odbytový rekord. „Pro naši Růstovou strategii 2018 má Ruská federace mimořádný význam. Rusko je už dnes našim třetím největším trhem. Naše plány jsou ambiciózní. Úspěchy u ruských zákazníků potvrzují, že nabízíme správné produkty“, říká dále Vahland.

GAZ je pro značku ŠKODA stabilní partner, který disponuje potřebným know-how a vysoce kvalifikovanou pracovní silou. V závodě automobilky GAZ v Nižním Novgorodu se ve spolupráci s ruským partnerem pro ruský trh vyrábí mimo jiné i model ŠKODA Yeti. Jeho výroba naběhla už v říjnu 2011.

„Základem úspěchu našich automobilů je celosvětově jednotná kvalita. Proto je ve všech našich závodech mimořádně důležité vzdělávání a proškolování našich zaměstnanců. Tréninkové centrum v závodě GAZ v Nižním Novgorodu vytváří i zde nejlepší předpoklady pro důsledné řízení kvality,“ dodává Vahland.

Smlouva se společností GAZ o výrobě vozů značek ŠKODA a Volkswagen v Nižním Novgorodu předpokládá celkový objem až 110.000 vozů. Společně s výrobou v Kaluze vzroste lokální kapacita až na 350.000 automobilů ročně. Prodej vozů v Rusku zajišťuje 120 prodejců značky ŠKODA, jejichž počet se má v příštích letech ještě zdvojnásobit.

Automobily s okřídleným šípem na kapotě se staly pevnou součástí ruské motoristické scény. Pohled do prodejních statistik pak oblibu aktuálních modelů Fabia, Roomster, Octavia, Yeti a Superb jen potvrzuje. Už v roce 2011 rostla poptávka po vozech ŠKODA nadprůměrně, o více než 60 %.

Celkově si vůz značky ŠKODA v loňském roce v Ruské federaci zakoupilo 74 000 zákazníků. Přibližně polovina zákazníků volila vozy z domácí produkce, tj. modely Octavia a Fabia, jež sjíždí z linek výrobního závodu v Kaluze. K těm se v posledním čtvrtletí roku přidalo i SUV Yeti, které sjíždí z pásu v partnerském závodu GAZ v Nižním Novgorodu.

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru