ŠKODA Rapid získala cenu ‚red dot‘ za design

Autor: Pavel Srp - 19. 3. 2013


ŠKODA Rapid získala jednu z nejprestižnějších designérských cen: kompaktní model tradiční české značky získal cenu ‚red dot‘ za produktový design. Tuto mezinárodně uznávanou pečeť kvality za vynikající design uděluje každoročně odborná porota v jedné z největších designových soutěží na světě „red dot design awards“. Rapid je šestou modelovou řadou značky ŠKODA, která obdržela cenu ‚red dot‘.

ŠKODA Rapid je prvním sériovým vozem značky, u kterého byl uplatněn nový designový jazyk. Vlastnosti vozu ŠKODA Rapid ocenila také porota soutěže ‚red dot‘ v mezinárodním složení 37 renomovaných odborníků na design, kteří produkty posuzují. Mezi kritéria hodnocení patří stupeň inovace, funkčnost, ergonomie, životnost, ekologičnost a intuitivní kvalita.

„Designérský tým společnosti ŠKODA a mě samotného toto ocenění velice těší. Do vývoje nového designérského jazyka značky ŠKODA jsme investovali hodně práce a celé srdce. Na modelu ŠKODA Rapid jsme tento design poprvé uplatnili u sériového modelu,“ říká Jozef Kabaň, šéfdesignér společnosti ŠKODA AUTO a.s. a dále dodává: „Tato cena je skvělým oceněním naší práce.“

Nová ŠKODA Octavia přesvědčí také svou zcela novou podobou. Nikdy předtím nebyla žádná Octavia tak dynamická současně nadčasově elegantní, výrazná, hodnotná a suverénní jako třetí generace tohoto bestselleru. Nová Octavia je nezaměnitelnou tváří v mase automobilů. Navíc má i celou řadu chytrých řešení. Řešení těchto detailů vyhodnotila porota soutěže ‚red dot‘ jako mimořádně zdařilé a udělila vozu čestné uznání. Podrobnosti vysvětlí porota později.

V letošním roce před porotu předstoupilo 1.865 designérů, architektů a firem z 54 zemí s celkem 4.662 produkty – více než kdykoli předtím v celé historii soutěže ‚red dot‘. Oblast „produktový design“ v ročníku 2013 zahrnuje celkem 19 různých kategorií. Značka ŠKODA přitom není odborníkům neznámá: V roce 2010 získaly cenu ‚red dot‘ hned dva modely této značky – ŠKODA Yeti a ŠKODA Superb Combi. V roce 2008 byla touto cenou za design vyznamenána ŠKODA Fabia, v roce 2007 tuto cenu získala ŠKODA Roomster.

Jakožto první vůz značky ŠKODA už předtím porotce přesvědčila a cenu ‚red dot‘ získala oblíbená Octavia Combi (2006). Touto prestižní cenou se tedy může pyšnit již šest modelů tradiční české automobilky.

Vyhlášení soutěže ‚red dot design award‘ se koná 1. července 2013 v divadle Aalto-Theater v Essenu, kde bude vůz ŠKODA Rapid také vystaven. Essenské ‚red dot design museum‘ představí v době od 2. do 28 července všechny oceněné produkty na mimořádné výstavě „Design on stage – winners red dot award: product design 2013“.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru