ŠKODA Rapid dlouhodobě patří k nejoblíbenějším modelům automobilů. Podle statistik společnosti ŠkoFIN se jedná o druhý nejčastěji financovaný vůz v uplynulém roce. Celkem se financovalo 6 725 nových vozů tohoto typu, nejčastěji v bílé barvě a s benzínovým motorem, pro který se rozhodlo 90 % zákazníků ŠkoFINu. Populárnější verzí byl Spaceback, který zákazníci zvolili v 58 % případů. Liftback si pořídilo zbývajících 42 %. Každý desátý prodaný vůz značky ŠKODA Rapid byl určen pro firemní fleet.

V Libereckém, Ústeckém, Moravskoslezském a Karlovarském kraji byl Rapid loni nejčastěji financovaným automobilem vůbec. Rodinný vůz, který se prodává od roku 2012, si lidé většinou koupili na úvěr (60 %), operativní leasing využilo 39 % zájemců o nový automobil. Nejvíce se financovaly vozy Rapid v bílé barvě, žádané byly ale i modré a červené a celkově převažovalo metalické provedení.

Skoda-Rapid-Spaceback-Monte-Carlo-01

Oblíbený je i jako služební vůz

Rapid si našel své místo i ve firemním fleetu. Za loňský rok bylo pro tyto účely financováno 666 vozů, z toho 47 % na operativní leasing, zbylých 53 % vozů bylo financováno úvěrem.

Sleva 30 000 korun na všechny varianty

Vůz, který je žádaný zejména pro svou praktičnost a prostornost, je k dostání ve dvou variantách – Liftback a Spaceback. „Na obě varianty přichystala ŠKODA akci – slevu 30 000 korun z celkové ceny vozu. Klient se může rozhodnout, zda využije slevy na úvěr, nebo bude vůz financovat prostřednictvím operativního leasingu,“ dodává Lukáš Cankař, vedoucí marketingu ve společnosti ŠkoFIN.

130826 SKODA Rapid StylePLUS 002