V Guinessově knize rekordů je od konce letošního července zapsaný nový rekord: nejdelší let šípu, který byl chycen rukou z jedoucího auta. Hodnota světového rekordu je 57,5 metru a dosáhli ho Laurence Baldauffová, Markus Haas a Guido Gluschitsch. Informovali jsme o tom zde.

Pokus o rekord vymyslel a inicioval rakouský importér vozů ŠKODA. „ŠKODA je označována za značku s okřídleným šípem v logu. Lákalo nás vyzkoušet něco, co ještě nikdo nikdy neudělal, a přiblížit logo širokému publiku,“ vysvětluje původ nápadu Gregor Waidacher, manažer komunikace značky ŠKODA v Rakousku.

Po nápadu následovaly čtyři měsíce plánování, organizování a zkoušení. Důležitým momentem byl výběr týmu. „Kritérium výběru lukostřelkyně bylo jasné: musí být nejlepší v Rakousku,“ vzpomíná Waidacher, jak se do týmu dostala olympionička Laurence Baldauffová.

Jako ten, kdo bude šíp chytat, byl vybrán Markus Haas, trenér bojových sportů se skvělými reflexy. Posledním do party pak byl Guido Gluschitsch, zkušený řidič zvládající jízdu na přesnost i driftování, který působí také jako instruktor jízdních technik. Rekord by samozřejmě nebyl možný bez vozu ŠKODA OCTAVIA COMBI RS 245, nejrychlejšího člena rodiny OCTAVIA.

Pak už mohl celý tým vyrazit do Zeltwegu, na největší armádní letiště v Rakousku, a na 2,8 kilometru dlouhé startovací a přistávací dráze zahájit rekordní pokus. Jak je vidět na videu výše v tomto článku, nepovedlo se to na první výstřel. Ke sladění celého týmu a jeho synchronizaci bylo potřeba několika opakovaných záběrů. Cílevědomost a vytrvalost však nakonec vedly k úspěchu a rekord se podařilo vytvořit, což na místě potvrdila i zástupkyně Guinessovy knihy rekordů.

„Tentokrát nás inspiroval šíp v logu. Když si představím budoucí modely ŠKODA, myslím, že budeme mít dost inspirace pro nové nápady. Bude to napínavé,“ láká na budoucnost a možná i další odvážné kousky Gregor Waidacher.