SKODA-signs-agreement-on-development-of-urban-mobility-services-2

Škoda podepsala deklaraci o rozvoji služeb městské mobility

Autor: Tisková zpráva - 1. 10. 2018


ŠKODA AUTO, hlavní město Praha a Fakulta dopravní ČVUT společně usilují o realizaci vize udržitelné městské mobility. Elektromobilita a digitální služby mobility přitom hrají roli právě tak jako nové modely sdílené ekonomiky nebo výměna dat mezi automobily a infrastrukturou. Partneři včera v Praze podepsali společnou deklaraci podpory.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier uvedl: „Podpisem memoranda podnikáme další důležitý krok na cestě od výrobce automobilů k Simply Clever Company pro nejlepší řešení mobility. To je naše cílová fotografie, kterou jsme si definovali v rámci naší Strategie 2025.“

Člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO pro oblast Řízení lidských zdrojů, Bohdan Wojnar, doplnil: „Společně s městem Praha a Českým vysokým učením technickým pracujeme s koncepty Smart City na konkrétních službách mobility, které našim zákazníkům přinesou opravdovou přidanou hodnotu.“

„Velice vítáme spolupráci se společností ŠKODA AUTO na globálních projektech v oblasti automobilového průmyslu v Praze. Za městskou společnost Operátor ICT a hlavní město Praha jsme připraveni poskytnout maximální součinnost při naší vzájemné spolupráci,“ dodává Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, a.s., která má na starosti rozvoj chytrých řešení a technologií v hlavním městě.

Již na začátku kooperace realizují tři zúčastnění partneři konkrétní projekty. V centru pozornosti jsou například modely carsharingu s budoucími elektromobily ŠKODA nebo vytvoření flotily sdílených elektrických skútrů. Další záměry se týkají oblastí chytrého parkování („Smart Parking“). Řidiči dostanou možnost najít rychle a spolehlivě cestu k volnému parkovacímu místu a ušetří si tak zbytečné kilometry při hledání parkování. Navíc se aktuální a budoucí služby mobility ŠKODA AUTO propojí s kartou pro pražskou hromadnou dopravu Lítačka. V budoucnu tak bude karta nabízet uživatelům také účet pro sdílení automobilů (Carsharing Account).

Nedávno Operátor ICT a hlavní město Praha uvedli aplikaci Moje Praha, ve které jsou integrovány údaje o poloze vozů carsharignu HoppyGo. Jde o službu většinově spadající pod ŠKODA AUTO DigiLab. Aplikace obsahuje tzv. atlas carsharingu, který se neustále rozšiřuje: Aplikace ukazuje polohu všech aut, která sdílejí různí provozovatelé.

Jednání s Českým vysokým učením technickým, které je považováno za nejvýznamnější technickou vysokou školu v zemi, se účastnil také ŠKODA AUTO DigiLab. Ideová dílna bude do budoucna doprovázet mnoho projektů nebo za ně ponese hlavní zodpovědnost. ŠKODA AUTO je při všech záměrech ohledně mobility v České republice a hlavním městě Praze partnerem poskytujícím poradenství. Všechny tři strany se budou společně ucházet o dotace Evropského inovačního a technologického institutu (EIT), které jsou připraveny na podporu změny mobility ve městech.

Podpis memoranda, Praha, Škoda Auto, ČVÚT
Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO pro oblast Řízení lidských zdrojů, primátorka hlavního města Prahy, Adriana Krnáčová, a děkan Fakulty dopravní ČVUT, Pavel Hrubeš, v Praze podepsali dohodu s cílem realizace společných iniciativ
Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru