Škoda plánuje dvě nová SUV

Autor: Pavel Srp - 15. 3. 2012


Škoda odhalila plány na rozšíření své modelové řady a to hned dvojicí nových SUV. Na ženevském autosalonu se rozpovídal Eckhard Scholz, technický ředitel Škoda Auto.

Scholz řekl: „Existuje několik segmentů, ve kterých zatím nemáme zástupce. Jde o segmenty SUV a MPV. Já osobně dávám přednost SUV,“ a dále pokračoval: „Tam je prostor pro dvě SUV. Pro jedno velké a jedno menší než je Yeti. Nové modely ale musí být použitelné i pro naše významné trhy, kterými jsou Indie, Čína a Rusko.“

Zatímco malé SUV by mělo používat novou koncernovou platformu MQB, stejně tak jako např. koncept Volkswagen Cross Coupé, velké by mělo vycházet dokonce z VW Touareg. Scholz ale také naznačil, že velká SUV od „škodokvy“ musí mít atraktivní cenu. Auto nesmí být luxusní jako Touareg, ale musí být praktické a atraktivní jako typická Škoda.

Časový harmonogram neodhalil, ale odhad je, že by na trhu mohly oba modely být do dvou let. Jisté je, že na cestě je dlouhá varianta Škody Yeti, která převeze až 7 cestujících. Scholz také popřel sportovní verzi Škody Citigo RS, naopak se pod kapotou spíše objeví dvouválec.

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru