Čtete titulek sem a tam a nevěříte tomu, co říká? Ale ano, opravdu je to tak. Vcelku běžná Škoda Octavia RS 230 porazila v závodu s časem supersport Ferrari 458 Italia. Vše se odehrálo na poměrně známé horské silnici Transfagarasan v Rumunsku.

Úkol zněl jasně: Zajet na této ikonické rumunské silnici nový rekord. Ten předchozí byl z minulého roku v držení jezdce, kterého můžete znát pod jménem Fabio Barone. Ten ve Ferrari 458 Italia zajel čas 9:13. Ten už ale neplatí, protože Andrei Mitrasca se na stejnou silnici vydal také. A jeho plánem bylo rekord pokořit. K tomu si vzal auto, které byste rozhodně nehádali na to, že by mohlo porazit Ferrari. Nový rekord zajel za volantem Škody Octavia RS 230… 12,3 kilometru dlouhou silnici plnou zatáček zajel ve škodovce za 8 minut, 26 sekund a 160 tisícin sekundy. A to je o neskutečných 47 sekund rychlejší!

Mimochodem, Andrei Mitrasca není žádné ořezávátko. Je to zkušený profesionální závodník, který jako první Rumun závodil na Pikes Peak. Ten člověk moc dobře ví, co s tím kolečkem trčícím z palubní desky dělat…