Škoda Octavia RS TDI: reproduktor ve výfuku „vylepší“ zvuk – video

Autor: Jan Karlík - 17. 8. 2016


Osobně jsem se ještě nesetkal s člověkem, který by měl rád dieselové motory díky jejich zvukovému projevu. Zajisté jsou disciplíny, ve kterých vznětové agregáty sbírají plusové body, nicméně zvuk motoru je téměř ve všech případech nelíbezný.

Automobilky se s tím snaží bojovat a řeší to různými způsoby. Nejčastější a určitě také nejlevnější způsob je pouštění falešného zvuku motoru do reproduktorů ve voze. Přestože to některým řidičům může navodit pocit závodníka a neskutečné rychlosti, realita a zvukový projev vně vozu je o něčem jiném. Druhou možností je instalace zařízení, které tvoří zvuk pomocí vibrací motoru. Takovou záležitostí disponuje také Octavia RS. U dražších automobilů se můžeme setkat se sofistikovanějším způsobem, který také spoléhá na reproduktory, nejsou ovšem umístěné uvnitř auta, ale přímo ve výfukovém systému.

Na trhu existují firmy, které se touto problematikou zabývají. Německá společnost Cete Automotive GmbH má pro Octavii RS s naftovým agregátem připraven speciální výfuk s reproduktorem. K dispozici jsou celkem tři intenzity reprodukce. V ekologickém módu zní výfuk zcela standardně, v automatickém režimu je o něco hlasitější a ve sportovním módu má svůj nejvýraznější projev.

Kit, který obsahuje speciální výfuk s reproduktorem a řídící jednotkou, stojí 1 290 € (cca 35 000 Kč). Jsou dva způsoby, jak můžete měnit zvuk výfuku. Buď přímo tlačítkem pro změnu jízdních režimů a nebo dokonce na dálku pomocí mobilního telefonu. Jestli taková úprava za ty peníze stojí, to necháme na vás.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek