Škoda Octavia I. generace má za sebou milion kilometrů na srbských cestách

Autor: Jan Karlík - 30. 7. 2016


Automobily, které mají na svém kontě nájezdy blížící se milionu ujetých kilometrů, už tu byly. A dokonce i u nás a ještě ve službách taxislužby. Tahle Škoda Octavia první generace si už také odkroutila svůj první (a určitě i poslední) milion najetých kilometrů. A to ještě ke všemu navíc po balkánských cestách.

Škoda Octavia 2

Milionová Octavia přetočila počítadlo kilometrů na konci loňského roku. Stalo se to v Srbsku, kdy řidič jménem Srdan Ćojbašić najel se svou naftovou Octavií milion kilometrů během jedenácti let. Ano správně, naftovou Octavií. Za tímhle rekordem stojí nesmrtelný motor 1.9 TDI :-D I když v této generaci ještě se systémem čerpadlo-tryska, u kterého nemusí být poznámka o nesmrtelnosti nutně úsměvná. Srdan se s Octavií nepohyboval pouze po Srbsku, ale kvůli pracovním povinnostem auto jezdilo i do Slovinska, Bosny, Černé Hory nebo Řecka, přičemž dost často i po méně kvalitních komunikacích. Jubilejní vůz navštívil také Turecko nebo Francii.

Za celou tu dlouhou dobu s vozem prý nebyl žádný zásadnější problém. Škoda také neopomněla dodat, že návodem jak dosáhnout takového nájezdu je pravidelný servis a originální díly. Upřímně, asi bychom za tím úspěchem hledali spíše ignoraci vůči long-life olejům a nesmyslně nataženým výměnným intervalům, tahle Octavia měla nový olej a filtry každých 10 000 km.

Zajímavý je „konec“ téhle oktávky. Milionový vůz nakonec skončil v muzeum Škody, které bylo v Srbsku otevřeno na jaře tohoto roku. Původní majitel dostal od místního dealera jako náhradu novou Octavii třetí generace. Když se podíváte na základní výbavu, je zřejmé, že jí opravdu dostal darem :-)

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru