Zkušební provoz elektromobilů ŠKODA Octavia Green E Line vstupuje do dalšího kola. Od dnešního dne využívá jeden
vůz Octavia s elektrickým pohonem i společnost TÜV SÜD Czech. Během následujících sedmi měsíců se TÜV SÜD soustředí především na detailní měření spotřeby a specializované testy. Z nich ŠKODA AUTO získá nejen důležité poznatky o vhodnosti elektrického pohonu pro každodenní použití, ale také klíčové impulzy pro jeho další zlepšování.

„S nasazením vozu ŠKODA Octavia Green E Line do užívání společností TÜV SÜD Czech dochází k dalšímu rozvoji naší spolupráce,“ říká Petr Kristl, vedoucí oddělení vývoje elektromobility a elektrotrakce společnosti ŠKODA AUTO. „Od testů očekáváme důležité poznatky o spotřebě našich elektromobilů.“

Jako poskytovatel technických služeb a zkušební instituce je TÜV SÜD již několik let partnerem společnosti ŠKODA AUTO v oblasti certifikace prototypů s různými druhy pohonu. V rámci projektu testování vozu ŠKODA Octavia Green E Line bude TÜV SÜD využívat elektromobil pro každodenní provoz a provádět mj. testy spotřeby za použití standardizovaných měření. Pro měření spotřeb elektromobilů byla společností TÜV SÜD vyvinuta metodika TSECC (TÜV SÜD e-Car Cycle). Ta zohledňuje specifické vlastnosti elektromobilů a je orientována na reálný zákaznický provoz mimo jiné i tím, že do měření zahrnuje spotřebu klimatizace a topení. Využívání těchto komfortních funkcí je totiž nedílnou součástí provozu automobilu po většinu roku. Jejich nároky na odběr proudu z baterií elektromobilu se zásadním způsobem promítají do hodnot dojezdu. Právě optimalizace profilů spotřeby klimatizace a topení je jedním z důležitých faktorů, které ovlivňují využitelnost elektromobilů v každodenním provozu.

Aktuálně je v testovacím provozu u různých partnerů automobilky celkem deset vozů Octavia Green E Line. Flotila bílých elektromobilů s karoserií kombi již v podmínkách běžného provozu ujela více než 140 000 km. TÜV SÜD je další renomovaný partner, který se účastní testování modelu Octavia s elektrickým pohonem. Připojil se tak po bok Správy Pražského hradu, energetických společností ŠKO-ENERGO a ČEZ, ŠkoFIN nebo VŠE Praha. Od června navíc elektromobil provozuje jeden ze zaměstnanců ŠKODA AUTO se svou rodinou a další rodina, která byla vybrána z facebookové soutěže.

Tisková zpráva/-PS-