Nová ŠKODA Fabia je tak všestranně individualizovatelná jako nikdy předtím. Se 125 barevnými kombinacemi lze splnit téměř všechna přání zákazníků. Česká automobilka nyní prezentuje zcela mimořádnou kreativní interpretaci nového vozu: ŠKODA Fabia Street Art. Portugalský graffiti-umělec Armando Gomes přetvořil vůz v jedinečné barevné výtvarné dílo na čtyřech kolech.

„Nová ŠKODA Fabia je emocionálnější než kdykoli předtím, je to dokonalý vůz pro dnešní moderní městskou mobilitu,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu Werner Eichhorn. „Přeměna vozu v umělecké dílo podtrhuje emocionální ambice značky. Spolupráce s renomovaným umělcem Armandem Gomesem nás velice těší. Touto neotřelou akcí obohacujeme modelovou ofenzívu novými kreativními nápady,“ dodává Eichhorn. Umělecká akce proběhla koncem října v Lisabonu v rámci mezinárodní tiskové prezence nové generace modelu ŠKODA Fabia.

skoda-fabia-street-art-car-02

ŠKODA Fabia Street Art vznikala v několika krocích. Armando Gomes nejprve na karoserii vozu nanesl linie a geometrické tvary. Poté jednotlivé plochy nastříkal různými barvami. Umělce přitom podporovali lifestyloví novináři z celého světa, kteří měli možnost novou Fabii v rámci jejího představení vyzkoušet.

Portugalský umělec Armando Jorge Aires da Costa Gomes je považován za jednoho z nejvýznamnějších tvůrců graffiti na světě. Jednatřicetiletý Gomes žije a pracuje v Lisabonu. Vedle graffiti je portugalský výtvarník aktivní i jako designér, ilustrátor a filmový producent.

skoda-fabia-street-art-car-01