ŠKODA Design vytvořil trofeje pro vítěze Tour de France – foto + video

Autor: Tisková zpráva - 16. 7. 2015


Ostré hrany, trojrozměrné plochy, dynamicky-elegantní tvary – nový designový jazyk značky ŠKODA je emocionálnější než kdykoli předtím. Tuto ambici potvrzují i křišťálové trofeje pro vítěze letošní Tour de France, navržené designéry značky ŠKODA. Trofeje jsou skutečná mistrovská díla českého sklářského umění.
Závod kolem Francie vyvrcholí 26. července průjezdem pelotonu cílem na slavném pařížském bulváru Champs Élysées. Ocenění vítězové pak před statisíci fanoušky cyklistiky opět hrdě pozdvihnou své trofeje k pařížskému nebi. Budou to neobyčejné trofeje: ‚Designed by ŠKODA Design’ a ‚Made in Czech Republic’, vyrobené renomovanou sklářskou firmou PRECIOSA z Kamenického Šenova.

150715 Tour de France Trophy (3)

Již podvanácté je ŠKODA AUTO letos oficiálním partnerem a dodavatelem oficiálního vozu Tour de France. „Jsme hrdí na toto dlouholeté spojení s nejslavnějším cyklistickým závodem na světě,“ říká šéfdesigner značky ŠKODA Jozef Kabaň. „Cyklistika na nejvyšší úrovni vyžaduje vášeň, dovednost, vytrvalost a preciznost až do posledního detailu. To je něco, čím se můžeme inspirovat nejen pří práci, ale i v životě.“

Stejně jako v minulých letech vytvořil i letos ŠKODA Design trofeje pro vítěze Žlutého, Zeleného, Bílého a Puntíkovaného trikotu. Vedle emocionálních tvarů a jemnosti zaujmou 60 centimetrů vysoké a čtyři kilogramy vážicí trofeje i novou, velice efektní povrchovou úpravou. Povrch zdobí takzvaný ‚hvězdný prach’ (StarDust®): tisíce drobných krystalů, které pokrývají dynamicky-elegantní skleněné těleso a zvýrazňují jeho brilantní vzhled. U příležitosti prvního sponzoringu Zeleného trikotu (pro nejlepšího sprintéra) společností ŠKODA AUTO je i trofej pro nositele Zeleného trikotu poprvé vyrobena ze zeleného skla.

150715 Tour de France Trophy (2)

Předání trofejí letošním vítězům Tour bude vyvrcholením letošního rozsáhlého angažmá společnosti ŠKODA AUTO v rámci Tour de France. V průběhu závodu zazáří především nová ŠKODA Superb, která poprvé pojede v čele pelotonu jako oficiální ředitelský vůz. O důstojné zastoupení značky při cyklistickém závodu kolem Francie se navíc postará početná flotila vozů značky ŠKODA. Pro potřeby závodu poskytne ŠKODA zhruba 250 doprovodných vozů – zejména typu ŠKODA Octavia Combi a ŠKODA Superb. Automobilka kromě toho nabídne i širokou paletu aktivit v elektronických médiích.

Cyklistika je jedním z pilířů strategie sponzoringu společnosti ŠKODA AUTO. Vedle Tour de France a závodu okolo Španělska (‚Vuelta’) automobilka podporuje i další mezinárodní cyklistické závody i celou řadu národních i mezinárodních akcí v oblasti masové cyklistiky. Angažmá v oblasti cyklistiky je připomínkou mimořádného vztahu značky k jízdním kolům. Právě výrobou kol, kterou zahájili zakladatelé automobilky Václav Laurin a Václav Klement, začala před 120 lety úspěšná historie podniku.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru