Škoda prý chystá nové malé SUV s názvem Polar

Autor: Pavel Srp - 3. 12. 2012


Škodovka chce každého půl roku představit jeden nový model, to jsme slyšeli znovu při slavnostním znovuotevření jejího muzea minulý týden v pondělí. A důkazem toho, že to myslí opravdu vážně, je před rokem představené mini Citigo, v první půlce letošního roku nový Rapid a za týden a pár dnů se představí nová generace modelu Octavia.

Tím ale automobilka nekončí. Podle slov člena představenstva Michaela Oeljeklause, kterému jsme minulý týden v pondělí bedlivě naslouchali, půjde nejen o nové generace stávajících modelů, ale zejména o zcela nové modely. Ve francouzských médiích se objevila spekulace o tom, že škodovka chystá menší SUV, které se umístí pod úspěšného Yetiho. Tímto modelem se chce automobilka postavit třeba velmi úspěšné Dacii Duster. Jeho název by prý mohl být Polar.

Jako základ by mohla posloužit stejná platforma, kterou použil Volkswagen pro svůj koncept Taigun pro brazilskou autoshow v Sao Paulu. První hotové auto by měl mít právě Volkswagen, po něm škodovka a nakonec by s ním měl vyjet i SEAT. Nestane se tak prý ale dříve než v roce 2015.

Hned, jak spatří světlo světa další informace, podělíme se o ně s vámi. Zůstaňte naladěni… :)

-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru