skoda-fabia-rs_2010

Malý vůz, velký úspěch: ŠKODA vyrobila 1,5miliontý vůz ŠKODA Fabia druhé generace. Jubilejní vůz Fabia 1,2 TDI včera sjel z linky v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Současná generace modelu Fabia slaví na světových trzích úspěchy už od roku 2007.

Modelová řada ŠKODA Fabia oslavila svou premiéru v roce 1999. S více než 3 253 817 vozy Fabia první a druhé generace, které byly dodány zákazníkům na celém světě, je tento malý vůz druhým nejprodávanějším modelem české automobilky, za vozem ŠKODA Octavia s 3 984 821 prodanými vozy.

„ŠKODA Fabia má pro úspěch značky ŠKODA mimořádný význam,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „1,5 milionu vozů, vyrobených od roku 2007, je důkazem vynikajícího vývoje modelu Fabia a obliby současné generace u zákazníků. V Evropě a na dalších mezinárodních trzích je Fabia po Octavii nejprodávanějším modelem naší značky a jedním z pilířů našeho růstu,“ dodává Vahland.

ŠKODA Fabia byla představena v roce 1999 jako v pořadí třetí nový model značky. První generace z linky sjížděla osm let, vyrobeno bylo 1.788.063 vozů. V roce 2007 přišla na trh druhá generace modelu Fabia, nejprve jako hatchback, od roku 2008 pak i ve variantě Combi. Celkově bylo od roku 1999 do srpna roku 2013 zákazníkům dodáno přesně 3 253 817 vozů ŠKODA Fabia obou generací.

ŠKODA Fabia je od své premiéry v roce 1999 vozem značky ŠKODA v nejlepším smyslu slova: s dostatkem prostoru při kompaktních vnějších rozměrech, s řadou praktických řešení a s nízkou spotřebou. S vyzrálou technikou a vynikajícím poměrem ceny a užitné hodnoty je Fabia jedním z nejoblíbenějších malých vozů ve své třídě.

ŠKODA Fabia přesvědčuje enormní všestranností, čtyřmi modelovými variantami a atraktivními akčními modely. Fabia se na evropských trzích prodává jako hatchback, kombi, ve verzi Fabia Scout, předurčené pro dobrodružné cestování, i ve sportovní verzi Fabia RS. V nabídce je také verze GreenLine, mimořádně šetrná k životnímu prostředí. ŠKODA Fabia GreenLine má spotřebu pouhých 3,4 litru na 100 km, což odpovídá emisím pouhých 88 g CO2/km. ŠKODA kromě toho nabízí pro svůj malý vůz atraktivní akční modely. Fabia Monte Carlo a Fabia Combi Monte Carlo jsou poctou 112leté tradici sportovních úspěchů značky ŠKODA.

Přečtěte si také:  10 věcí, bez kterých se rallyový jezdec neobejde

ŠKODA Fabia je také základem jednoho z nejúspěšnějších soutěžních vozů posledních let: speciálu ŠKODA Fabia Super 2000. S tímto vozem dosáhla česká automobilka úspěchů v mezinárodních automobilových soutěžích: V roce 2012 získala ŠKODA s vozem Fabia Super 2000 mistrovský titul v šampionátu IRC v hodnocení značek i jezdců, vyhrála Mistrovství Evropy v automobilových soutěžích, Asijsko-pacifické mistrovství (APRC) i šest národních mistrovství. V letošní sezóně se ŠKODA Fabia Super 2000 umisťuje na předních místech v Mistrovství Evropy v automobilových soutěžích a v sérii APRC.