Od doby, kdy bylo oznámeno, že se nadcházející mistrovství světa v ledním hokeji uskuteční v Bělorusku, strhla se velká lavina kritických komentářů, týkajících právě místa konání. Letošní mistrovství světa se má konat částečně v běloruském Minsku a také v lotyšské Rize.

Přečtěte si také:  Škoda Scala Edition S je 190koňová verze, kterou nabízí německý importér značky. Pracoval na ní s ABT Sportsline

Problém je ale v tom, že se Minsk, respektive celé Bělorusko, pere s velkými a hlavně krvavými protesty proti znovuzvolení Alexandra Lukašenka na post prezidenta. Podle obyvatel a hlavně podle opozice byly volby zmanipulované, čemuž nahrává i chování staronové hlavy státu, která proti neagresivním protestujícím nasadila armádu a povolila střelbu.

Celý svět už řadu měsíců dění v Bělorusku sleduje a chování hlavy státu označuje jako nepřijatelné. Lukašenko je neustále obviňován z porušování všech mírových úmluv a lidských práv. A právě to je pro Škodu Auto naprosto nepřijatelné.

Na twitterovém účtu Škoda Auto News automobilka uvedla prohlášení, ve kterém říká: „Byli jsme hrdým partnerem mezinárodního hokeje po 28 let. Respektujeme ale všechna lidská práva. Proto Škoda Auto od sponzorování Mistrovství světa v hokeji 2021 odstoupí, pokud zůstane Bělorusko potvrzeno jako pořadatelská země.“

A s Běloruskem, jakožto pořadatelskou zemí, má zjevně problém i René Fasel, což je prezident IIHF (Mezinárodní federace ledního hokeje). Už před časem se měl vyjádřit v tom smyslu, že má obavy o to, jestli Bělorusko šampionát zvládne. Navíc se prý ozvalo Dánsko s tím, že by pořádání bylo schopno ihned převzít.

Přečtěte si také:  Na prodej je zběsile upravená škodovka. Prodejce za ní chce 50 tisíc

V pátek 15. ledna se navíc před sídlem automobilky v Mladé Boleslavi uskutečnila prostestní akce, která měla na nevhodné poměry v Bělorusku automobilku upozornit. Už včera pak šéf komunikace automobilky s protestujícími promluvil a ujistil je, že mají podporu Škody Auto.