Hub nabídne 14 nabíjecích bodů s výkonem až 350 kW, velkou část energie bude dodávat místní vodní elektrárna

Škoda a Bageterie Boulevard chystají nabíjecí hub. Bude v něm 14 nabíjecích bodů s výkonem až 350 kW

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda -  13. 6. 2023


V pondělí 5. června poklepali zástupci Škoda Auto, Bageterie Boulevard a autorizovaného dealera Škoda CB Auto na základní kámen nabíjecího hubu u obce Planá. Tento krok značí spolupráci dvou významných českých značek, jejímž cílem je rozšířit v České republice infrastrukturu pro elektromobily a spojit proces nabíjení s gastronomickým zážitkem v moderních restauracích. Hub v Plané bude nabízet 14 nabíjecích bodů a jeho součástí bude také Škoda eMobility Experience centrum, které zákazníkům přiblíží automobilovou i městskou eMobilitu.

Nabíjecí hub je výsledkem spolupráce mezi společnostmi Škoda Auto a Bageterie Boulevard, kterou zástupci firem stvrdili podepsáním memoranda. Poklepání základního kamene nabíjecího hubu se kromě zástupců participujících značek Škoda Auto, Bageterie Boulevard, CB Auto a IONITY zúčastnili také Tomáš Pintér, starosta obce Planá a Jan Zeman, starosta obce Boršov nad Vltavou. Na místě vyroste 14 nabíjecích bodů, ve spolupráci s CB Auto a IONITY, s výkonem až 350 kW. Společnost IONITY tak rozšiřuje svoje portfolio nabíjecích míst o novou lokaci v ČR a pokrývá další důležitý dopravní koridor. Autorizovaný dealer CB Auto zde postaví také unikátní Škoda eMobility Experience centrum.

Přečtěte si také:  Škoda otevírá novou expozici v Autostadtu ve Wolfsburgu. Návštěvníky provede historií a do budoucnosti

„Stavba nabíjecích hubů je pro elektromobilitu v Česku velice důležitá. Tento hub, vznikající za spolupráce autorizovaného partnera Škoda CB Auto, Bageterie Boulevard a Škoda Auto, je ukázkou toho, jak mohou vypadat moderní nabíjecí stanice spojující nabíjení s možností strávit zde svůj čas – ať gastronomickým zážitkem, nebo edukací,“ vysvětluje Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení Škoda Auto.

Zástupci Škoda Auto a Bageterie Boulevard poklepali na základní kámen pro nabíjecí hub v Plané
Na fotografii zleva: Tomáš Pintér (starosta obce Planá), Jan Zeman (starosta obce Boršov nad Vltavou), Jiří Maláček (vedoucí českého zastoupení automobilky Škoda Auto), František Fišer (ředitel CB Auto), Petr Cichoň (majitel společnosti Crocodille, provozovatele sítě restaurací Bageterie Boulevard), Peter Ševce (Country Manager IONITY)

Energii do nabíječek bude dodávat místní vodní elektrárna

Elektromobilita je krok k udržitelnosti, proto je potřeba myslet i na udržitelné zdroje elektřiny. Energii do nabíjecího hubu tak bude dodávat místní vodní elektrárna využívající technologie Archimédových šroubových turbín. Díky nízkým otáčkám v rozmezí 5 až 20 ot. /min jsou turbíny přátelské k životu v řece a umožnují bezpečnou migraci ryb a ostatních živočichů. Současně Archimédova turbína dokáže zpracovávat široké spektrum průtoků při zachování velmi vysoké účinnosti.

Přečtěte si také:  Jaké ojetiny do 350 tisíc byste si měli koupit, pokud hledáte prostor a nízkou spotřebu paliva?

„Elektromobilitu vnímáme jako cestu k udržitelné budoucnosti. Proto je zásadní hledat zdroje energie, které nejsou závislé na neobnovitelných zdrojích. Vodní elektrárna, která dodává čistou energii do nabíjecích bodů, dosahuje výkonu až 600 kW, díky čemuž vyrobí za hodinu dost energie k dobití zhruba sedmi vozů Enyaq 80 z 10 na 80 %,“ říká Michal Čermák za CB Auto.

Energii do nabíjecího hubu bude dodávat místní vodní elektrárna využívající technologie Archimédových šroubových turbín.
Energii do nabíjecího hubu bude dodávat místní vodní elektrárna využívající technologie Archimédových šroubových turbín.

Škoda eMobility Experience centrum bude první svého druhu

V rámci celého hubu otevře Škoda Auto společně s partnerem CB Auto unikátní zážitkové centrum, které se bude exkluzivně věnovat eMobility produktům a službám. Kromě elektrických vozů Škoda zde budou prezentovány také další formy městské mikromobility, nabíječky či platforma Powerpass a podporované flotilové řešení Chargee. Zákazníci si budou moci také rezervovat testovací jízdu elektrickým vozem Škoda.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *