Manhart Racing je jméno tuningové společnosti, kterou byste měli znát. Její produkty a úpravy nejsou pouze garážové lepení spoilerů a chiptuning s pozměněnými mapami od Franty z garáže. Tahle společnost dokáže upravovat i ta nejsilnější auta, zejména z produkce BMW M. Její spoluzakladatel Franz Simon se však před pár lety odtrhnul, aby si v Dubaji založil novou společnost. Jmenuje se Simon MotorSports (SMS) a úprav se rozhodně nebojí. To dokazuje na poslední generaci BMW M5, představené v roce 2011.

Pod kapotou má osmiválcový motor, který díky technologiím M TwinPower Turbo generuje z objemu 4,4 l výkon 412 kW/560 koní. Motor pracuje v tandemu se sedmistupňovou M dvoustupňovou převodovkou, Aktivním M diferenciálem na zadní nápravě a specificky navrženým podvozkem. Sprintu z 0 na 100 km/h zvládne za 4,4 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezená na 250 km/h.

To je však málo, a tak výkon po úpravě poskočil až na přibližně 800 koní, což je o polovinu více než má sériová verze, a točivý moment je na hranici 1000 Nm. Zcela nový je výfukový systém iPE exhaust včetně downpipe od turbodmychadel. Musela být přizpůsobena také převodovka DCT, která v sérii zvládne „jen“ 700 Nm.

Důkladnější informace o úpravách neznáme, maximální rychlost ale poskočila na 315 km/h (podle tachometru 328 km/h), ke které se auto dostane velmi snadno. To ostatně dokládá druhé přiložené video.