Začíná to být pravidlem. Jakmile automobilka ohlásí novinku, postupně ji decentně odhaluje až do dne, kdy se má odehrát velká premiéra. Jenže občas se nepovede novinku utajit až do premiéry. Často se těsně před velkolepým odhalením snímky nového modelu záhadně objeví na internetu. A stalo se to i u Škody Enyaq iV.

O porušení embarga na fotky nového modelu se tentokrát postaral španělský web Motor16. Jak to tak ale vypadá, velmi rychle fotky zase stáhl a dělá mrtvého brouka. Než to ale stačil udělat, převzala je celá řada světových, ale i Českých médií.

Fotky ukazují novinku v plném provedení. Je tedy dobře vidět celkem ostré linie auta. Velmi výrazný je přední nárazník, ale i boční silueta vozu. Už dříve bylo potvrzeno, že Enyaq iV bude mít dvě verze masky. Protože jde o elektromobil, neslouží zde k chlazení motoru, ale k poznání příslušnosti ke značce. Maska bude tedy buď zcela vyplněná a na pohled „obyčejná“ nebo bude podsvětlená tak, jak to mají například některé modely BMW.

Přečtěte si také:  Tento víkend nabídne řadu motoristických potěšení: více než 200 klasických škodovek i okruhové jízdy

Fotky odhalují také část palubní desky, která, jak vidno, bude oproti stávajícím modelům o něco pozměněná a to hlavně v místě kapličky přístrojů. Dočkáme se také opravdu velkého dotykového displeje umístěného uprostřed palubní desky.

Oficiální premiéra modelu Enyaq iV se odehraje dnes večer v Praze a my tam budeme. Vy ji můžete sledovat online na tomto odkaze a přesvědčit se o tom, že fotky, které unikly, jsou (bohužel pro škodovku) reálné.