Ferrari LaFerrari je umělecký skvost, exkluzivní supersport, jehož majitelé vědí, že mají jeden z pouhých 499 vyrobených kusů. Jenže ne všemi majiteli jsou úspěšní „byznysmeni“, hollywoodské a jiné hvězdy či jiní umělci, ale i křehké ženy. Jednou z hrdých majitelek je také Cornelia Hagmann.

Cornelia Hagmann dostala tohle auto od svého muže. Tím byl Walter Hagmann, švýcarský obchodník a hlavně velký sběratel automobilů se vzpínajícím se hřebcem ve znaku. Ten auto ve skvělé červené barvě Rosso Corsa objednal, ale jeho dodání se už bohužel nedočkal, zemřel před více než rokem. Šťastná majitelka pro Ferrari magazín prozradila: „To auto je čisté umění. Dokážu strávit hodiny a hodiny času pouhým prohlížením jeho křivek…“

Cornelia Hagmann ale není neznámé jméno. Pochází z Rakouska a je to moderní malířka a sochařka. Její obrazy nejčastějí zachycují zátiší, krajinu, jsou plné zeleně a květin.

LaFerrari je čistá moderna. Pod kapotou má nejen benzínový motor V12 6,3 litru (6 262 ccm) o výkonu 800 koní (při 9 000 otáčkách za minutu) a se 700 Nm točivého momentu (při 6 750 otáčkách za minutu), ale také elektromotor o výkonu 163 koní a 270 Nm. Spojením obou agregátů se může pyšnit celkovým výkonem až 963 koní a točivým momentem více než 900 Nm! Díky tomu se zrychlení z 0 na 100 km/h odehraje za necelé tři sekundy, zrychlení z 0 na 300 km/h za 15 sekund a maximální rychlost je omezena 350 km/h.