nurburgring-rekonstrukce-2023

Severní smyčka okruh Nürburgring bude ještě bezpečnější. Začíná tu modernizace za 11 milionů eur

Autor: Pavel Srp - Zdroj: facebook.com, Nürburgring - Foto: Nürburgring - 31. 1. 2023


Okruh Nürburgring, respektive jeho Severní smyčka, je hodně zábavný, ale také poměrně nebezpečný kus asfaltu. Kombinuje slepé horizonty, zatáčky s pozdním apexem, ale i spoustu provozu. Nehody jsou tu prakticky neustále. Okruh ale teď investuje 11 milionů eur, aby opět zlepšil podmínky a digitalizoval bezpečnostní infrastrukturu.

Severní Smyčce Nürburgringu se přezdívá „Zelené peklo“ a po naší opakované zkušenosti se tomu nedivíme. Tenhle okruh je těžký, je dlouhý, jeho povrch není úplně hladký a nedá se jezdit jen tzv. „na oči“, ale pokud jedete rychle, musíte ho znát. I tak je ale k nehodě jen krůček, o čemž svědčí tisíce videí na youtube. I proto jej teď vedení vylepšuje tak, aby byl kompletně digitalizovaný.

Přečtěte si také:  Valentino Rossi pojede za tovární tým BMW M Motorsport. Usedne do kokpitu BMW M4 GT3

Na facebooku německého závodního okruhu se objevil příspěvek s několik fotkami a informacemi o tom, co se chystá:

  • Start jednoho z největších stavebních projektů v historii Nürburgringu
  • Investice 11 milionů eur do budoucnosti Nordschleife
  • Digitalizace Nordschleife zvedá zabezpečení pro všechny uživatele na úplně novou úroveň
  • Spolupráce s Fujitsu pro další rozvoj umělé inteligence

Jezdili jsme s Hyundai i30 N a Kona N na Nürburgringu. Tohle bylo velké překvapení

Podle facebookového příspěvku jde o jeden z vůbec z nejrozsáhlejších stavebních projektů Nürburgringu v celé jeho (téměř) stoleté historii. Tento projekt už fyzicky odstartoval a dokončen má být v roce 2025. Kromě běžných stavebních prací se tu bude rozvíjet funkce umělé inteligence. Ta by pak měla rozpoznat rizika, nehody či jiné neplánované události na trati a podpořit vedení provozu okruhu v okamžitých reakcích. Bude to možné díky tomu, že po celé délce Severní Smyčky, což je 21 kilometrů, vyrostou stožáry, na kterých budou umístěny chytré kamery s vysokým rozlišením. Ty budou propojovat desítky kilometry optických vláken, které budou vedeny v zemi.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *