mestska policie praha

Šestnáctiletý kluk si od táty půjčil auto. Za volantem mu to ale moc nešlo, policejní kontrole tak šel sám naproti

Od Anina Russová | Zdroj a foto: MP Praha - 6. 7. 2022


V šestnácti letech mají mladí různé telecí nápady. A půjčit si bez dovolení auto rodičů rozhodně patří mezi ně. Ať už si totiž v tomto věku myslí, že řídí dobře, opak bývá pravdou. A k pořádnému průšvihu v takovou chvíli nebývá moc daleko.

Přečtěte si také:  Špatně upevněný nebo moc těžký náklad může být pro ostatní nebezpečný. I při malém nárazu může zabíjet

V případě puberťáka z Prahy naštěstí k žádnému maléru nedošlo. Včas zakročili strážníci, které zaujala nejistá, trhavá a pomalá jízda mladého řidiče. V první chvíli čekali, že za volantem bude někdo, kdo si trochu přihnul. Ukázalo se ale, že za tou divnou jízdou jsou jen chybějící zkušenosti, nervy a vzhledem k majákům asi i stres mladého řidiče, který si auto doma vzal bez dovolení.

Podle strážníků chtěl jen v blízkém okolí povozit pár kamarádů. „Přísahám, čestný skautský, jen tady okolo,“ snažil se obhájit svou jízdu. Jenomže i to je přestupek, a navíc poměrně přísně hodnocený. Nejde jej řešit na místě, musí být předán do správního řízení. Úřad za něj může nadělit čtyři trestné body (pokud řidič má kartu řidiče), pokutu od 25 000 Kč do 50 000 Kč a zákaz řízení až na dva roky.