Šestiválcový Renault Clio má najeto pouze 7000 km a je na prodej

Autor: Jan Karlík - 26. 8. 2016


Renault Clio V6 je dost šílený a zběsilý počin chlapíků z divize Renault Sport. Maličké Clio totiž dostalo masivní šestiválec z Laguny, který byl ještě navíc umístěn před zadní nápravou. Ve své době udělal pořádný rozruch. Dost možná kvůli tomu umístění motoru a nebo faktu, že byl často označován jako „přetáčivá, nepředvídatelná bestie“,  něj ve výsledku nebyl velký zájem.

A právě ten nezájem zapříčinil fakt, že se jich mnoho nevyrobilo a dnes je z Clia V6 solidní rarita. Aktuálně se jedno takové šestiválcové Clio objevilo na prodej a je v perfektním stavu. Jak by také ne, když má najeto pouze 7 100 km. Pokud byste měli zájem, hodí se napsat, že pro tohle stříbrné Clio byste se museli otočit do Belgie. Jedná se o vůz vyrobený v lednu 2002, takže první série. To znamená třílitrový šestiválec s maximálním výkonem 226 koní (166 kW), který zvládne vystřelit na stovku za 6,4 s a maximálně se rozjet na 235 km/h. Vůz je podle slov prodejce v dokonalém stavu, což je vzhledem k nájezdu pochopitelné. Těch 7 000 km samozřejmě najel jeden majitel.

Vzhledem k faktu, že v první sérii Clia s šestiválec za sedačkami vzniklo pouze 1 630 kusů, cenovka není z nejnižších. Pokud máte o francouzského ďábla zájem, společnost Xoto si ho cení na 44 950 € (cca 1,2 milion Kč). Co si o takové koupi myslíte? Má za takové peníze smysl?

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek