Ferrari jsou hodně rychlá auta už z továrny. Nic to však nemění na tom, že mohou být ještě rychlejší. Důkazem jsou úpravy mnoha světoznámých (Novitec Rosso, DMC či Wheelsandmore a dalších) nebo i těch méně známých (např.: Evolution 2 Motorsport), které si pohrají i s motorem a jeho výkonem a naladěním. Jenže ani jeden z těchto výrobců nešel s úpravami tak daleko jako americký úpravce SeriousHP. Ptáte se proč?

Vzali starší Ferrari 360 Modena a osadili ho turbokitem! Ne, nedělám si legraci. Opravdu na motor nainstalovali turbodmychadlo. Ferrari 360 Modena se vyrábělo v letech 1999 až 2005 a bylo sériově osazeno motorem V8 o objemu 3,6 litru uloženým uprostřed, jehož výkon byl 405 koňských sil.

Auto, které u SeriousHP upravili mělo před úpravou změřený výkon 300 koní (na kolech). S několika úpravami motoru zahrnující turbodmychadlo, upravený palivový systém, přepracované řazení, přeprogramovanou řídící jednotku Pro-Efi a podobně, se výkon přehoupl do neskutečných výšin. Na kolech bylo po úpravě naměřeno neskutečných 650 koní a výkon motoru je 791 koní! To je více, než má Ferrari Enzo!

Houstonští SeriousHP navíc slibují, že při jízdě nepoznáte, že je něco jinak, tedy kromě obrovského zátahu a zaražení do sedadel při akceleraci. Auto si prý stále zachovává typické chování původního sériového kousku. Jestli je to pravda, pak smekám a odhazuji svůj pomyslný klobouk v dál…