Šéfdesignér Ferrari stvořil jedinečné 812 Competizione. Vydraženo bude pro charitativní účely

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Ferrari - 25. 8. 2023


Než se auto dostane v reálné podobě na silnice, jsou za tím hodiny kreslení. A právě takové kreslení, přesněji skicu, přenesl šéf designér Ferrari Flavio Manzoni přímo na model 812 Competizione. Jde o auto v jednom jediném kusu a bude se dražit pro dobrou věc.

Ferrari vyrobilo jen 999 kusů 812 Competizione a pouze jeden z nich dostal takovouto úpravu. Mimochodem, všechny ostatní jsou prodané, pokud tedy po tomto modelu toužíte, máte jedinečnou příležitost jej získat. Dražit se bude na akci Ferrari Gala, která se má konat 17. října v New Yorku. Podle automobilky bude výtěžek věnován na projekty na podporu vzdělávání mladých lidí.

Designérské Ferrari 812 Competizione je lakováno žlutou barvou, ale přes ní jsou „nakresleny“ typické designérské čáry. Přesně tak to podle Ferrari vypadá, když vzniká nové auto. Designéři z Ferrari Styling Center pracují s černou tužkou a žlutým papírem. V podobném duchu je vyveden i interiér, který také kombinuje černou a žlutou. K tomu skvěle ladí několik detailů z karbonu a vyniknou i skici nakreslené na sedadlech.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ferrari USA (@ferrariusa)

Jakkoliv jsou interiér i exteriér jedinečné, pohon je pro tento model zcela standardní. Jde o atmosférický V12 o výkonu 818 koní a s točivým momentem 695 Nm.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru