U příležitosti svých 26. narozenin si převzal Sebastian Vettel, ředitel výkonu značky Infiniti, svůj nový vůz: Infiniti FX Vettel Edition.

Vůz z limitované edice výkonných SUV, na jehož vývoji se trojnásobný mistr světa Formule 1 sám podílel, mu byl dodán přímo domů do Švýcarska.

FX Vettel Edition je nejvýkonnějším modelem značky Infiniti, debutoval v roce 2012 na festivalu rychlosti v Goodwoodu, kdy ho řídil sám Vettel. Projekt limitované edice byl začátkem hlubší spolupráce Vettela v rámci vývoje vozů značky Infiniti, která vyústila jeho jmenováním ředitelem pro oblast výkonu této japonské prémiové značky v dubnu 2013.

Jeho nova role v rámci Infiniti od té doby zahrnuje nejen zapojení se do vývoje a srovnávacích testovacích jízd, ale i účast na technických poradách s týmy značky po celém světě. Vettel se také od počátku podílel na vývoji nového modelu Infiniti Q50. Strávil mnoho času s inženýry Infiniti v Japonsku, poskytoval zpětnou vazbu o dynamice šasi, výkonu a ovladatelnosti modelu.

Infiniti FX Vettel Edition je v nabídce prodejců v západní Evropě, na Středním východě a v Rusku.

„Jsem hrdý na to, že vlastním vůz, na jehož vývoji jsem se podílel. Má skvělý výkon, citlivé řízení a dokonale se hodí pro můj každodenní život. Infiniti FX Vettel Edition je radost řídit a jsem rád, že je zcela unikátní. Jsem si jist, že majitelé se za volantem budou cítit stejně dobře jako já,“ řekl Vettel.

Tisková zpráva/-PS-