SEAT Componentes, jeden ze tří výrobních závodů španělské značky (další dva jsou v Martorellu a Barceloně), zahájil výrobu nové převodovky MQ281 koncernu Volkswagen. Novou šestistupňovou převodovku budou ve svých vozech používat značky SEAT, Volkswagen, Audi a Škoda. Maximální kapacita výroby je 450 000 převodovek ročně.

Koncern Volkswagen svěřil výrobu převodovky MQ281 závodu SEAT Componentes na základě zvýšení efektivity výroby a produktivity v uplynulých letech. Výrobní závod ve městě El Prat de Llobregat nedaleko barcelonského letiště má velmi integrované provozy, v nichž vyrábí všechny potřebné hliníkové díly, ozubená kola i hřídele. Součástí závodu je slévárna a provozy pro strojní opracování, montáž i testy na zkušebních stolicích. SEAT Componentes vyrobil v roce 2018 téměř 700 000 převodovek MQ200 a vyvezl 56 % své produkce.

Podle Dr. Christiana Vollmera, člena představenstva společnosti SEAT, odpovědného za výrobu a logistiku, „je SEAT Componentes klíčovým výrobním závodem pro naši společnost a po převzetí tohoto projektu také pro celý koncern Volkswagen. Díky nové převodovce zvýšíme kapacitu výroby až na 3500 převodovek denně. Náš závod bude díky tomu i nadále měřítkem z hlediska efektivity, produktivity a kvality. Převodovka MQ281 navíc snižuje emise CO2 u každého vozu o tři gramy na kilometr v porovnání s podobnou převodovkou“.

Thomas Schmall, předseda představenstva společnosti Volkswagen Group Components, řekl: „Zahájení výroby nové převodovky MQ281 ukazuje výhody naší nové divize Group Components. Naše závody jsou koncipovány tak, aby mohly vyrábět komponenty pro různé koncernové značky. Výsledkem je svoboda a flexibilita, kterou naléhavě potřebujeme pro přechod na elektrickou mobilitu.“

SEAT Componentes je součástí globální sítě devíti závodů koncernu Volkswagen pro výrobu převodovek. Další výrobní závody jsou v Kasselu (Německo), Vrchlabí a Mladé Boleslavi (Česká republika), Córdobě (Argentina) a Antingu, Ta-lienu, Tchien-ťinu a Čchang-čchunu (Čína). Ve výrobním závodě s plochou 155 000 metrů čtverečních nalézá pracovní uplatnění více než 1000 zaměstnanců.

Závod s nově optimalizovanými výrobními linkami má v současnosti maximální kapacitu výroby 3500 převodovek denně, což je o 300 více než před zahájením výroby nové převodovky MQ281. SEAT Componentes kromě nové převodovky vyrábí také převodovky MQ200. Celková roční kapacita výroby je nyní 800 000 převodovek obou typů.

Přečtěte si také:  Snahy o obnovení výroby v Rusku jsou podle odborů Škody Auto nemožné. Tamní zaměstnanci prý jen vyhrožují a vyčítají

SEAT Componentes byl založen v roce 1979 a zakázky na výrobu pravidelně dostává na základě vysoké úrovně efektivity a kvality výrobních procesů. V letech 2010 až 2013 proběhla ve výrobním závodě reorganizace výrobních toků, která přinesla zvýšení kapacity, produktivity a kvality. Díky těmto výsledkům pověřil koncern Volkswagen výrobou nové převodovky právě závod SEAT Componentes. V roce 2016 obdržel španělský závod ocenění „Industrial Excellence Award“ za efektivitu a vysokou úroveň strategie řízení „štíhlé“ výroby, a byl tak uznán za etalon z hlediska produktivity a kvality.

Přidat komentář