Už řadu měsíců se SEAT snaží najít to nejlepší a nejzajímavější jméno pro své nové velké SUV. Protože ale nechtěl nechat výběr jen na svých zaměstnancích, rozhodl se k zajímavému kroku, kdy oslovil veřejnost s prosbou o pomoc. Lidé měli vybírat a vymýšlet jména slušná a pokud možno nějak spjatá se Španělskem.

Sešla se pěkná řádka návrhů, ze kterých pak SEAT vybíral ten nejlepší. Pak ovšem vše utichlo a oficiální ohlášení jména nového SUV nepřišlo. Německý Auto Motor Und Sport ale udělal všem spekulacím přítrž, když uveřejnil, že podle jeho dobře informovaného zdroje přímo ze Španělska, by se nové SUV mělo jmenovat Tarraco. Ve finále byla ještě jména Alboran, Aranda a Avila, která pro značku asi nebyla dost zajímavá.

Není to oficiálně potvrzená informace a upřímně je zvláštní, že by SEAT porušil nastolené pravidlo, kdy nová SUV značky začínají písmenem A. Je tomu tak jak u malého SUV Arona, tak i u větší Atecy. Navíc ještě před nedávnem se mluvilo o tom, že vítězným jménem by měl být Alboran. Jak to tedy nakonec bude opravdu, se dozvíme až během autosalonu v Ženevě, kde bude snad konečně vše potvrzeno a odtajněno.

Ještě dodáme, že nové SUV by se mělo hrdě postavit škodováckému Kodiaqu a s největší pravděpodobností nabídne nejen několik slabších motorizací s pohonem předních kol a manuální šestistupňovou převodovkou, ale i výkonnější agregáty s pohonem všech kol 4Drive a sedmistupňovým DSG.

Aktualizováno, 19. února 2018, 17:38:

Netrvalo ani pár hodin a SEAT oficiálně na svém facebooku jméno pro nové velké SUV potvrdil. Nový model se bude opravdu jmenovat Tarraco. Další informace v tomto článku.