Šperk? Jak jinak byste pojmenovali příplatkovou výbavu, kterou kolikrát nenabízí ani vozy o kategorii či dvě vyšší? Řeč je tu o full LED světlometech! SEAT bude pro Toledo nabízet osvětlení vozovky, které tak můžeme znát například z vozů Leon, a které elegantně přeskakuje xenonové světlomety a nabízí rovnou technologii, která jako emitor světla používá pouze a jen diody.

SEAT Toledo, který můžete znát z našich testů, koncernový bratříček českého Rapidu, rozhodně nebude stát v pozadí. Rapid totiž loni dostal decentní facelift, s jehož příchodem bylo také možné pořídit slabší xenonové světlomety. U Toleda se žádné výrazné změny neodehrály. To se však má změnit a pro příští modelový rok máte možnost zaškrtnout v příplatkové výbavě full LED světla, jenž zajišťují s pomocí diod všechny standardní funkce – tedy denní svícení, blinkry, potkávací světla i ta dálková.

To ale není všechno novou vnitřní grafiku dostala i zadní světla, která tak mají blíže k Ibize, nový je též volant nikoli nepodobný pro změnu tomu v Leonu, a k tomu tu ještě máme decentní změny v interiéru – jako je obložení a použité materiály. Co ještě nevíme, to je cena za tuto příplatkovou výbavu. Doufejme, že se SEAT bude držet stejného receptu jako u Leonu, kde tento příplatek není zase tak vysoký.