SEAT Sport – Věrný soukromým týmům ve WTCC

Autor: Pavel Srp - 9. 3. 2012


Sportovní oddělení automobilky SEAT zůstává i v sezóně 2012 věrné soukromým týmům působícím v šampionátu FIA World Touring Car Championship (WTCC). Pro novou sezónu upravila divize SEAT Sport osvědčený benzinový motor skupiny VW s objemem 1,6 l a přeplňováním turbodmychadlem pro nasazení v závodním voze SEAT Leon WTCC.

Nová pohonná jednotka, která si již v motorsportu vybudovala dobré jméno, produkuje nejvyšší výkon 310 koní (228 kW) a nejvyšší točivý moment
410 newtonmetrů. Nedávné testy závodního vozu Leon WTCC s tímto motorem posílily jeho pověst mimořádného motoru s optimální výkonovou charakteristikou a špičkovou spolehlivostí.

SEAT Sport nyní ve svém sídle v Martorellu, nedaleko Barcelony, připravuje motory pro nasazení v soukromých týmech, které se sportovní divizí značky SEAT spolupracují. Nasazení nových motorů 1,6 turbo do závodů se očekává v průběhu sezóny, přičemž týmy mohou nadále využívat velmi úspěšné a vítězné motory TDI díky výjimce komise FIA WTCC.

K prvnímu závodu 11. března 2012 budou v italské Monze připraveny čtyři vozy Leon WTCC s novým motorem 1,6 turbo, zatímco ostatní vozy značky SEAT budou stejným způsobem modernizovány v průběhu sezóny.

“Jsme velmi spokojení s účinkováním soukromých týmů ve WTCC. Budeme je maximálně podporovat a bude nás těšit každý jejich úspěch,” říká Dr. Matthias Rabe, viceprezident automobilky SEAT pro výzkum a vývoj. “Motorsport je hluboce zakořeněn v DNA značky SEAT a je to současně i důkaz naší technické vyspělosti. Fanoušci naší značky jsou nadšení z každého vzrušujícího závodu.”

V letošní sezóně WTCC pojedou vozy SEAT Leon WTCC v režii čtyř týmů: Lukoil Racing, Sunred Engineering, Tuenti Racing Team a STR (Special Tuning Racing). SEAT Sport podporuje soukromé týmy a poskytuje jim velkorysou technickou asistenci na základě zkušeností a znalostí posbíraných během mnoha let v motoristickém sportu. Specialisté SEAT Sport budou přítomni u každého z 24 závodů na 12 okruzích po celém světě.

SEAT Leon WTCC je jedním z nejúspěšnějších okruhových cestovních vozů posledních let, když dvakrát – v letech 2008 a 2009 – přivezl titul mistra světa do rodného Španělska. Španělská značka vyrobila senzaci, už když Leon TDI v roce 2007 vstoupil do mistrovství světa cestovních vozů WTCC jako první závodní vůz s naftovým motorem. V následujících dvou letech pak tento SEAT porazil všechny konkurenty. Vozidlo i motor byly vyvíjeny v oddělení SEAT Sport.

Motorsport byl přirozenou součástí značky SEAT po mnoho desetiletí, vždyť i samotný sport jednoduše patří k DNA značky SEAT. Dvě vítězství SEATu Leon TDI WTCC v Mistrovství světa cestovních vozů v letech 2008 a 2009 nebo trojitý triumf v Mistrovství světa v rallye v letech 1996 až 1998 jsou jen dva příklady mimořádných úspěchů bohaté sportovní historie.

Vedle zapojení do šampionátu WTCC je SEAT Sport v roce 2012 aktivní také v několika pohárových šampionátech jako je SEAT Leon Supercopa ve Francii a Mexiku nebo SEAT Ibiza Cup v Itálii.

[nggallery id=503]

Kalendář závodů Mistrovství světa cestovních vozů 2012 (WTCC):

11. březen 2012 – Monza, Itálie
1. duben 2012 – Valencie, Španělsko
15. duben 2012 – Marakéš, Maroko
29. duben 2012 – Slovakia Ring, Slovensko
6. květen 2012 – Budapešť, Maďarsko
20. květen 2012 – Salzburg, Rakousko
3. červen 2012 – Estoril, Portugalsko
22. červenec 2012 – Curitiba, Brazílie
23. září 2012 – Sonoma, USA
21. říjen 2012 – Suzuka, Japonsko
4. říjen 2012 – Šanghaj, Čína
18. listopad 2012 – Guia, Macau

 

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru