SEAT je připraven na budoucnost automobilu

Autor: Tisková zpráva -   19. 1. 2015


Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj, nastínil výzvy, jimž bude čelit automobilový průmysl v následujících několika letech, na druhém ročníku setkání „SEAT Encuentros“, které se konalo v Madridu. Dr. Rabe ve svém proslovu s titulem „SEAT – vize budoucnosti pro automobilový průmysl“ před skupinou předních podnikatelů, politiků a zástupců institucí uvedl, že automobilky se v současnosti zabývají třemi hlavními prioritami: „snižováním emisí CO2, technikou propojení vozidel se svým okolím a vylepšováním aktivní a pasivní bezpečnosti“.

Dr. Rabe poukázal na některé úspěchy značky SEAT v těchto oblastech. Například: „SEAT v období od roku 2006 do roku 2014 snížil emise CO2 o 21 %, zčásti díky inovacím, mezi něž patří optimalizace motorů, vylepšená aerodynamika a lehčí konstrukce vozidel.“ Dále uvedl, že SEAT již prodává vozidla na stlačený zemní plyn (Leon TGI a Mii Ecofuel) a disponuje technickým know-how k tomu, aby mohl nabízet elektromobily, jakmile nastanou příznivé podmínky na trhu. Dr. Rabe oznámil, že SEAT vybaví své budoucí modely novými systémy v oblasti konektivity, a zmínil rovněž nové bezpečnostní asistenční systémy. Kompletní aktuální produktová řada vozidel SEAT je držitelem pětihvězdičkového hodnocení v testech bezpečnosti Euro NCAP.

Člen představenstva, zodpovědný za výzkum a vývoj, vysvětlil, že tato technická řešení vyvíjí Technické středisko SEAT a vyzdvihl jeho úlohu v podporování inovací v automobilovém průmyslu ve Španělsku. SEAT navrhuje a vyvíjí své vozy v tomto středisku, které je umístěno v areálu závodu Martorell. Technické středisko, jediné svého druhu ve Španělsku a v jižní Evropě, letos slaví 40 let od svého založení. „SEAT je největším průmyslovým investorem v oblasti výzkumu a vývoje ve Španělsku a díky Technickému středisku jsme plně připraveni čelit budoucím výzvám v automobilovém průmyslu,“ uvedl Dr. Rabe. SEAT v uplynulých pěti letech investoval více než 1,4 miliardy eur do výzkumu a vývoje.

seat_logo

SEAT otevře více než 100 nových showroomů v roce 2015

Jürgen Stackmann, předseda představenstva společnosti SEAT, na setkání vyzdvihl loňské provozní ukazatele, přičemž oznámil, že závod Martorell uzavřel rok 2014 s celkovým počtem 442 677 vyrobených vozidel, což znamená nárůst o 13,5 % v porovnání s rokem 2013. Je to pátý meziroční nárůst v řadě a největší objem výroby v Martorellu, dosažený od roku 2002. V porovnání s rokem 2013 bylo vyrobeno o 52 629 vozů více. Martorell je kromě toho závodem, který v roce 2014 vyrobil ve Španělsku největší počet automobilů. Stackmann zdůraznil, že „díky zvýšení výroby jsme v uplynulém roce přijali více než 800 dočasných pracovníků a od ledna se 350 těchto pracovníků stalo stálými zaměstnanci“. Dále uvedl: „Do roku 2015 vstupujeme s optimismem. Plánujeme otevřít více než 100 showroomů, z toho 90 % v Evropě, a naším cílem je upevnit růst prodeje z uplynulých dvou let.“

Stackmann rovněž zdůraznil důležitost „perspektivní a ambiciózní průmyslové politiky, zaměřené na podporu inovací, techniky a vzdělávání“ a vyslovil přání, aby vznikla „pevná aliance mezi veřejnou správou, firmami a odbory“, která umožní zvládnout výzvy v automobilovém průmyslu.

Přečtěte si také:  Toto je 10 nejméně spolehlivých aut při testech na 100 tisíc kilometrů. Čekali byste to?

Ke kulatému stolu usedl také Miguel Sebastián, bývalý ministr průmyslu, turistického ruchu a obchodu, který přispěl svou vizí budoucnosti automobilového průmyslu poukázáním na potřebu spolupráce mezi veřejným a soukromým sektorem, aby byly zajištěny nepřerušované investice do inovací.

EncuentrosSEAT

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *